Znajdź czas na …..

Moja wspaniała Mama (i niech nie zmyli Cię to sądząc, że miałam cudowne dzieciństwo i że mi wszystko łatwo poszło, bo miałam ciężkie dzieciństwo, którego w większości nie pamiętam, ale kocham moją Mamę, wszystko wszystkim wybaczyłam i żyję swoim życiem, zostawiłam przeszłość), przysłała mi dziś taki wiersz:

Znajdź czas na pracę to cena sukcesu,

znajdź czas na myślenie to źródło siły,

znajdź czas na zabawę to tajemnica młodości,

znajdź czas na czytanie to podstawa wiedzy,

znajdź czas na uprzejmość to brama do szczęścia,

znajdź czas na marzenia to droga do gwiazd,

znajdź czas na miłość to prawdziwa uroda życia,

znajdź czas na radość to muzyka duszy,

znajdź czas na przyjemność to nagroda za Twoją pracę.

autor nieznany

 

Jak widać wiele jest obszarów do ogarnięcia.

Praca jest jednym z nich. Pracę możesz sobie wybrać. Ja wybrałam eBiznes. Zaczęłam od budowy listy adresowej (nie klikaj jeśli nie masz na koncie obecnie 29 zł, bo stracisz okazję).

Dowiedz się i Ty jak możesz zacząć budować swoją listę adresową. A następnie zacznij to robić. Niech to będzie Twój pierwszy krok to zarabiania w Internecie.

Jaki będzie drugi krok?
To możesz zdecydować później. Nie musisz dziś znać dokładnie każdego centymetra swojej drogi. Ważne, aby skupić się na tym jednym kroku, który trzeba wykonać.

POPATRZ….. To jest tak samo jak z jazdą z Krakowa do Gdańska. Gdy wyruszasz, wiesz tylko, że jedziesz do Gdańska. Liczysz na GPS, drogowskazy, swoją inteligencję, spostrzegawczość, sprzyjającą pogodę oraz nie duży ruch na drogach. Ale nie wiesz ile dokładnie będzie zakrętów i na którym dokładnie kilometrze one będą, w którym dokładnie kierunku świata jedziesz, czasem może musisz jechać kawałek na wschód, mimo, że generalnie kierujesz się na północ. Nie wiesz jaki będzie asfalt za 20 kilometrów, czy są jakieś wypadki na drodze, którą będziesz jechał, czy są jakieś roboty drogowe i może trzeba będzie jechać objazdem.

Nie wiesz tego wszystkiego, a mimo to jedziesz z Krakowa do Gdańska i ani przez sekundę nie wątpisz w to, że tam dotrzesz.

Kwestia tylko czy dotrzesz dokładnie na czas, który sobie określiłeś, czy może jednak trochę wcześniej lub później. Natomiast doskonale wiesz, że dotrzesz.

Z pracą w eBiznesie powinno być dokładnie to samo.
Po prostu ZACZYNASZ, stawiasz swój pierwszy KROK. Odpalasz silnik, i zaczynasz. Nie znasz całej drogi dokładnie, ale wiesz, że prędzej czy później dotrzesz do celu > BĘDZIESZ ZARABIAĆ W INTERNECIE.

Może wydarzy się to szybciej niż oczekujesz, a może później niż oczekujesz, a może dokładnie w tym czasie, który oczekujesz. Nie wiesz ile trudności po drodze Cię spotka i ile przymusowych przystanków, korków, robót drogowych itd… ale mimo to… JEDZIESZ. Bo masz cel. Chcesz tam dotrzeć więc jedziesz. Jeśli trzeba jedziesz objazdem. Te 5 Kroków do budowania dochodowej listy adresowej to początek Twojej drogi. To odpalenie silnika. Pytanie czy wsiadasz do wozu i czy jedziesz do swojego celu.

Pamiętaj natomiast, aby po drodze znaleźć czas na….. pozostałe obszary swojego życia, o których pięknie nieznany autor pisze w przytoczonym na wstępie wierszu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!