„Ja jestem wierna snom (…) Upada się żeby wstać”

Cześć 🙂 dzisiaj oglądałam bajkę „Zwierzogród”, którą gorąco polecm.
Było parę mega śmiesznych momentów :)))) dobry dowcip…. Lubię taki typ żartów.

Bajka jak zawsze niesie ze sobą przesłanie. W tym wypadku myślę, że piosenka, która jest śpiewana w ciągu pierwszych minut filmu świetnie zdradza to przesłanie. Bardzo mi się spodobała. Jest wesoła, pozytywna i dodaje siły 🙂 A Ty jak sądzisz?

Przeanalizuj słowa bo myślę, że warto:

Niech mówią co chcą
Ja jestem wierna snom
I sama dobrze wiem gdzie jak i co
Nauczył mnie czas
Upada się żeby wstać
Bo ważne tylko są przyszłe dni

 

Uciekam stąd
W nudy mgle nie chcę żyć
Czy do stracenia coś mam?
Chyba nic!

 

Nie poddam się
Mnie nie złamie nic
Każda z trudnych chwil tylko doda sił
Marzenia są w nas
Nie trzeba nic tylko chcieć
Kto się nie boi
Ten już góra jest
Nie poddam się
Mnie nie złamie nic
Chcę przed siebie biec
Właśnie tak ma być
Marzenia są w nas
Nie trzeba nic tylko chcieć
Kto się nie boi
Ten już górą jest

 

Nie bój się chcieć

 

Choć nie ma lekko
Nie przejmuj się
Raz zrobisz błąd
Drugi raz już nie
Więc nie bój się

 

Nie bój się chcieć

 

Te słowa bardzo do mnie trafiły, tak jakby były pisane o mnie. Poniżej moja interpretacja, tego jak wygląda moje życie względem tych słów i jak postrzegam różne kwestie….:

„Niech mówią co chcą” – tak, dawno już przestałam zważać na to co mówią inni. Owszem, są momenty kiedy to co mówią inni boli. Ale pomimo tego bólu, ja dalej robię swoje. Trudno. Po prostu niektóre znajomości nie są wartościowe i trzeba je zostawić. W moim wypadku są to nawet rodzinne znajomości, które po prostu najlepiej dla mnie było je zerwać.

„Ja jestem wierna snom” – o tak : ) marzeń i snów o tym jakie chcę mieć życie mam sporo. I choć wiele osób po prostu w to nie wierzy, pukają się w głowę, to ja i tak dalej mam te marzenia. Wiele z nich już zrealizowałam, choćby nawet to, że nie muszę pracować na etacie. Gdy o tym mówiłam, że tak się da, że są tacy, którzy tak żyją, a wtedy jeszce musiałam pracować, to otoczenie pukało się w głowę. Nikt mi nie wierzył. A ja i tak dalej robiłam swoje. No i … jednak czas pokazał, że osiągnęłam to. Jak i wiele innych rzeczy, które ponoć były nieosiągalne. Mam większe marzenia i sny i choć teraz dalej w nie nikt oprócz mnie nie wierzy, to ja dalej będę je miała : ) i dalej będę dążyła do ich osiągnięcia. Posiadanie marzenia nic nie kosztuje !

„I sama dobrze wiem gdzie jak i co” – to idealnie opisuje moją naturę… jestem bardzo zdeterminowana osiągać to co chcę i idę tą drogą po swojemu. Często przez to jestem nierozumiana, a nawet na pewnych odcinkach mojej drogi zostaję sama, ale jestem tak bardzo przekonana o tym, że ja wiem gdzie, jak i co, że po prostu mowie „trudno, nie chcesz iśc ze mną to trudno… ide dalej sama” Robię tak jak ja chcę robić, jak buntownica. Doceniam to, że żyję w czasach, gdze nie ma ograniczeń, nie ma świętej inkwizycji, mogę robić co mi się podoba i nikt nie może mi tego zabronić 😀 W czasach średniowiecza na pewno spalono by mnie na stosie za takie zachowanie 😀

„Nauczył mnie czas
Upada się żeby wstać” – oj tak, to też się ze mna zgadza. Wiele jest łez wylanych na mojej drodze, wiele upadków, podknięć i zagubienia. Jedak właśnie czas pokazał, że wszystko to sprawia, że jestem co raz silniejsza i ze można się podnieść z każdego upadku.

„Bo ważne tylko są przyszłe dni” – tak jest…. grzebanie w przeszłoci czasem jest potrzebne. Sama to robiłam, i jeszcze robię, żeby odkryć pewne rzeczy i sobie z nimi poradzić. Jednak czym innym jest praca z przeszłością, a czym innym jest życie przeszłością. Z moich obserwacji wynika, że większośc ludzi żyje przeszłością. Ciągle przywołują jakies przeszłe spory, zdarzenia, relacje wchodząc w nie i od nowa i od nowa i od nowa to przeżywając… Nic z tego nie wyciągając…  To zupełnie co innego niż świadomy powrót do danego zdarzenia po to, aby oczyścić to zdarzenie, uwolnić związane z tym emocje i raz na zawsze uleczyć to co było zranione. Oraz wyciągnąć z tego lekcję na przyszłość. Dlatego uważam, że warto codzienie myśleć głównie o przyszłości, kreowac ją, planować, wyobrażać sobie jak to będzie … zamiast wracać do przyszłości. Chyba, że wracamy tam po jakąś konkretną lekcję. Bo liczą się tylko przyszłe dni.

„W nudy mgle nie chcę żyć” – o na pewno nie 😀 szare życie typu: praca, dom, TV, spać, praca, dom, TV, spać, praca, dom…. To mnie kompletnie nie interesuje. Chce doświadczać nowych rzeczy, poznawac je, szukac nowych chobby, mieć fascynujące życie. TV dawno już usunęłam. TV w kontekście program telewizyjny, kablówka, satelita… nie potrzebuję tego zupełnie. TV zawsze już służyć mi będzie jedynie do oglądania filmów z CDA albo ZALUKAJ albo z YT, albo WEBINARY 🙂 Teraz technologia tak fantastycznie się rozwineła, że TV ma od razu wi-fi i można oglądać z YT filmy bez konieczkosci podlaczania komputera. I ta funkcja mi sie najbardziej podoba 🙂

„Czy do stracenia coś mam?
Chyba nic!” – no na pewno nic. Razczej >>> ileż tracą ludzie, którzy trzymają się swoich ustalonych od lat ram? Czy oni żyją? Czy wegetują z dnia na dzień? Ja chcę łamać swoje ramy ! I ustalac nowe po to, żeby je w końcu równiez złamać : ) To jest fascynujące życie !

„Nie poddam się” – tak jest 😀 na pewno nie !

„Mnie nie złamie nic” – oj nic !

„Każda z trudnych chwil tylko doda sił” – o tak ! jak juz o tym wspominałam 🙂

„Marzenia są w nas” – czytam książke „dar duzszy”, i tam jest napisane, że pzryszliśmy na ten świat, bo chcieiśmy czegoś doświadczyć. A w zasadzie nasza dusza. WIęc to ptwierdza te słowa, że marzenia są w nas. One już tam są … a naszym zadaniem jest się na nie otworzyć !

„Nie trzeba nic tylko chcieć” – dokłądnie tak, o tym mówi film SEKRET oraz fajnie to pzredstawia też teoria Transerfingu, z która ostatnio się zapoznaję. Wystarczy, się po prostu zdecydowac czego chcemy. Wybrać to, a to dostaniemy.

„Kto się nie boi
Ten już górą jest” – dokłądnie tak, nawet w biblii o tym mowa… nie pamiętam jaki dokładnie cytat, ale wiem, ze tam jest coś właśnie o tym, żeby się nie lękać. Osoby odważne osiągną i dostaną to czego chcą.

„Choć nie ma lekko
Nie przejmuj się” – własnie tak ! 🙂 są trudności? ok super ! Potraktuj to jak zadanie domowe ze szkoły życia. Najgorsze co możesz zrobić to się nad tym umartwiać, złozyczyć sobie czy innym czy tej sytuacji, dererwować się na to. Zamiast tego uśmiechnij się, powiedz sam do siebie: „Ok, hiuston mamy problem…. problem jest taki ze…. OK przyjąłem, szukam rozwiazania! ” … i zrób własnie to, poszukaj rozwiązania. Ono często nie bedzie takie jabys sobie życzył. Czasem będzie bardzo trudne. Często bedzie ono wiązało się z tym, że musisz coś lub kogoś zostawić. Zakończyć coś. Ale własnie dlatego może trzeba to rozwiązanie wprowadzić w życie?! Może ten konieć właśnie ma być początkiem czegoś nowego lepszego? W każdym razie szukaj rozwiązań. I przy okazji dostzregaj każda pozytywna rzecz, która w tym procesie Ci towarzyszy, cyzli np miłą pania eksedientke w sklepie, która podaruje Ci swój usmiech…. doceń to… moze ktoś ustapi Ci miejsca, gdzieś … docen to, Może na FB zobaczysz podtrzymujący Cię na duchu cytat…. doceń to… moze ktoś zamieści link do filmu, który pozwoli Ci oderwać swe mysli od cięaru sytuacji… doceń to ! Często niestety ludzie tak mocno sa pogrążeni w swoich problemach, ze są jak ślepcy, którzy nie zauważaja takich drobnych rzeczy…. a one się dzieją, otwórz się na to, doceń je a zobaczysz, że dzięki temu, szybciej wpaniesz na rozwiązanie problemu, i wszystko będzie Ci łatwiej szło, trafisz na odpowiednich ludzi, którzy Ci pomogą, okoliczności zaczną Ci sprzyjać, wszystko będzie Ci pomagać, żeby uporać się z problemem. Dlatego nawet jak nie ma lekko, to nie przejmuje się ! To podstawa !

„Raz zrobisz błąd
Drugi raz już nie” – tak jest, wyciagaj wnioski ze swojego życa, ze sowich decyzji i działań.

 

 

Więc nie bój się chcieć !!!

: ))))))

 

 

19 thoughts on “„Ja jestem wierna snom (…) Upada się żeby wstać”

 1. roma.t. says:

  Joasiu, jak pięknie piszesz o swoich pragnieniach,przeżyciach, celach i osiągnięciach. Na podstawie pięknej bajki,przemyśleń w bajce, stawiasz sobie cele i po kolei je realizujesz. Masz bogatą osobowość, wyobrażnię,tylko pozazdrościć.Z przyjemnością czytam Twoje teksty.Tak trzymaj. Serdecznie pozdrawiam.

 2. Ania says:

  Hej Asiu,

  ten wpis jest po prostu re-we-la-cyj-ny!!!! W Niemczech, gdzie mieszkam, nie moge niestety odtworzyć tej piosenki, bo Niemcy nie mają podpisanej umowy z GEMA na jej odtwarzanie, ale super, że napisałaś jej tekst. 🙂 – jest po prostu mega! I mimo, że to bajka, jakże prawdziwy… również i dla mnie…
  Znamy sie nie od dziś i obserwuje Twoje poczynania w necie. I wiesz co? Jestem na milion % przekonana o tym, że osiągniesz KAŻDY cel, KAŻDE marzenie, które sobie wyśnisz. Nie od razu oczywiście, bo wszystko potrzebuje swojego czasu a poza tym nic nie dzieje sie w 2 sekundy, ale osiągniesz.
  Pod tym, co napisała Roma, podpisuje sie wszystkimi kończynami 🙂
  Jesteś cudowna, wielka i wspaniała!
  A „Transerfing” powinien przeczytać każdy, kto podobnie jak my chce realizować siebie i swoje marzenia. I to wszystkie 9 tomów. A podobno bedą przetłumaczone na j.polski jeszcze 2 w najbliższym czasie… super!
  pozdrowionka z cudnej Bawarii
  Twoja fanka Anka 😉

  • Joanna Sitarz says:

   Aniu !!! brak mi słów, żeby wyrazić jak Ty mi zawsze wspaniale odpisujesz ! Bardzo Ci dziękuję ! Transerfing EXTRA ! A bajke an Zalukaj chyba możesz obejrzeć…http://zalukaj.com/polecony,1051918/ Tam powinno pójść, piosenka zaczyna się w minucie 10:10 : ) gdy króliczek wyjeżdza do Zwierzogrodu pociągiem 🙂

 3. Aneta Augustyn says:

  Był taki czas w moim życiu,kiedy nieustannie zastanawiałam się dlaczego ja, dlaczego ciągle mam pod górkę i jest tak ciężko. W pewnym momencie doszłam do tego, że wszystko ma swój sens i określony cel. Jeśli w naszym życiu byłoby tylko dobrze i przyjemnie tak naprawdę nic byśmy nie osiągnęli, nic nas by nie cieszyło. Dlatego wszystko co się wydarza w naszym życiu należy przyjmować z wdzięcznością. I tak jak piszesz Asiu w książce „Dar Duszy” ( która polecam każdemu kto zastanawia się nad swoim losem), tak naprawdę nie wiemy jaką drogę mamy zapisaną i jakie lekcje do przepracowania. Bardzo fajny wpis..pozdrawiam 🙂

 4. Piotr Idzik says:

  Ależ Joasia, to fajnie zinterpretowałaś, brawo Ty. Po części też się z Tobą uosabiam. Nie zważam co inni mówią/myślą ja robię swoje, bo ten się śmieje co się śmieje ostatni 🙂 Taki zaudany jestem w pozytywnym słowa tego znaczeniu, niemniej jednak samo chcenie
  jest tylko jednym z puzli osiągania wyników. Dużo jeszcze przede mną nauki i wdrażania tego w praktyce. Chociaż czasami przerastają mnie pewne kwestie np. techniczne, to jakoś sobie staram z tym radzić. Jeśli ja czegoś nie wiem/nie potrafię sam znaleźć rozwiązania, to udaję się do takich osób,które w większości przypadków potrafią mi pomóc. Przez ich pomoc też przy okazji czegoś się nauczę.

  Za takie zachowanie w średniowieczu spali by mnie na stosie, niezłe porównanie dodałbym jak Joannę d’Arc.

  Każdy upadek, niepowodzedzenie powinno nas tylko wzmacniać, a nie o matko co to teraz będzie.

  Tak, bo ważne są dni których jeszcze nie znamy.

  Nuda, oj nie. Jesteśmy kreatorami swojego życia i jak ktoś chce, to nie ma mowy o nudzie.

  Kiedyś słyszałem taki tekst, że należy celować między księżyc, najwyżej trafi się gdzieś między gwiazdy.

  • Joanna Sitarz says:

   hehe świetne 😀 Dzieki Piotr ! Ty jesteś dzielny i wytrwały, juz długo obserwuje Twoje działania i faktycznie po prostu robisz swoje motywacje masz wewnątrz siebie. A takiej motywacji nikt nie jest w stanie nam odebrac.

 5. Jan Głuchowski says:

  Piękne, głębokie odczuwanie i zgrabne przekazanie innym. Masz talent do pisania, zastanów się nad tym.
  Pamiętaj jednak, że masz dużo do stracenia. Nie chodzi tu o opinie innych. Wszystko rozgrywa się w nas samych. Pracoholizm, nadwrażliwość, depresja, chęć pomagania wszystkim, mogą poważnie człowieka osłabić, bo my sami tworzymy choroby naszego ciała.
  A teraz kilka powiedzonek LOUISE L. HAY.
  Każdy z nas jest w 100% odpowiedzialny za wszystko, co nas w życiu spotyka
  Podstawowym ograniczeniem dla każdego jest poczucie: nie jestem dość dobry
  Najbardziej destrukcyjnymi wzorcami zakorzenionymi w psychice są: żywienie urazy,autokrytycyzm i poczucie winy.
  Jeżeli rzeczywiście kochamy siebie, wszystko nam się udaje.
  Musimy uwolnić się od przeszłości i wybaczyć każdemu.
  Kluczem do pozytywnych zmian jest obecna samorealizacja.
  Serdecznie pozdrawiam Jan

 6. gotje says:

  Każda bajka ma morał === jak nasze życie cel i koniec, nie ma smutnych bajek, jak też nie ma niezmiennych ludzi, zarówno w biznesie jak i w domu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!