Pierwsze Kroki W Budowaniu Dochodu Online

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Co raz częściej słyszy się o „zarabaniu w Internecie”,

a więc i co raz więcej osób poszukuje na ten temat informacji. Ja śledzę temat już od 2000 roku, gdy dowiedziałam się o takiej możliwości, ale praktycznie zabrałam się za to dopiero w 2010 roku. Natomiast od 2014 roku zaczęłam uzyskiwać dochód z Internetu. Na przestrzeni tych wielu lat cała ta branża bardzo się zmieniała i nadal się zmienia. Sposobów na zarabianie w sieci jest naprawdę wiele. Opiszę tu kilka z nich:

 

Większość osób kojarzy zarabianie w Internecie z założeniem sklepu internetowego,

czyli sprzedaż jakiś produktów fizycznych online. A to tylko jeden z bardzo wielu sposóbów. Tradycyjny sklep internetowy wymaga zaopatrzenia się w towar, którym chcesz handlować, umieszczenia go w formie cyfrowej na stronie sklepu. Następnie należy prowadzić odpowiedni marketing, aby klienci trafiali na stronę i zamawiali sprzedawany towar. Jak się domyślasz jest to dość trudna forma zarabiania w Internecie bo po 1 trzeba mieć pieniądze na towar, trzeba mieć gdzie go magazynować, trzeba zająć się wysyłką no i marketingiem, a konkurencja w sieci jest mega ogromna. Jest też inna forma prowadzenia takiego sklepu mianowicie wtedy nie posiadasz produktów, zakładasz tylko sklep online i pozyskujesz klientów, a towar wysyła firma, z którą masz umowę o taką współpracę. Taka forma nazywa się Dropshipping.

 

Innym sposobem na zarabianie w sieci jest tak zwany INFOBIZNES,

czyli zarabianie na wiedzy. I jest sporo osób w Polsce i na Świecie, które skutecznie zbudowały sobie rynek w sieci na swoje produkty cyfrowe. Przykładem mogą być takie osoby jak Anna Szlęzak, która edukuje kobiety w zakresie tego jak tworzyć wspaniały i udany związek, czy też Robert Marchel, który edukuje w podobnej kwestii + uczy ludzi jak skutecznie rozwijać samego siebie w zakresie panowania nad emocjami i wielu innych tematach. Z resztą na rynku samorozwoju jest bardzo dużo osób, które zarabiają w sieci sprzedając swoje infoprodukty i usługi konsultacyjne tu mogę wskazać: Rafał Dudek, Kamila Rowińska, Daniel Konieczny, Sylwia Kocoń i wielu wielu innych ludzi.

Jest także mnóstwo ludzi, którzy edukują w zakresie nauki języków obcych – tworzą kursy na ten temat, na przykład niemieckiskutecznie.pl strona Anny Knobelsdorf, którą mam przyjemność osobiście znać albo Ernest Gurgol, którego tak się składa, że też znam :), autor kursu języka angielskiego.

Inne przykłady mogłabym tu dodawać i mnożyć: Jak skutecznie podrywać, Jak wytresować psa, Jak Wędkować, Jak udekorować dom, Jak wybudować dom …. no masa tego jest…. setki albo tysiące. Są osoby bardziej lub mniej znane. Takie, które potrafią z INFOBIZNESU generować MILIONY ZŁOTYCH rocznie (Adrian Kołodziej, Paweł Danielewski, Piotr Michalak) i takie, które tylko dorabiają tym do swojej pensji. Swoją drogą jeśli chcesz się dowiedzieć na temat tego jak stworzyć własny INFO PRODUKT CYFROWY, to możesz zapisać się na moją listę (TUTAJ), gdzie dam Ci info o takim bardzo wartościowym szkoleniu wtedy i Ty możesz zaistnieć na tym rynku ze swoim kursem.

 

Kolejną formą zarabiania online są tak zwane programy partnerskie.

Każdy może się do nich przyłączyć i budowć w ten sposób dochód. Polega to na tym, że rejestrujesz się bezpłatnie do takiego programu, tam dostajesz swoje specjalne unikalne linki partnerskie do jakiś produktów zarówno cyfrowych, takich jak ebooki, szkolenia wideo do pobrania, szklenia audio do pobrania, jak i fizyczne czyli np bilety na jakieś szkolenie stacjnarne, a wręcz produkty z tak znanych firm jak Media Markt, Media Expert i setki innych. Wtedy mając taki link partnerski do tych produktów zaczynasz promować je w sieci na własną rękę, a gdy ktoś to kupi Ty zarabiasz prowizję od tej sprzedaży.

Co zrobić, żeby na czymś takim zarabiać? Na pewno do tego potrzebujesz strony typu blog, gdzie będziesz pisać jakieś artykuły promujące dany produkt. Potrzebować będziesz też pewnego systemu gromadzenia maili osób potencjalnie / wstępnie zainteresowanych zakupem lub po prostu informacją bliższą na temat takiego produktu. Takim narzędziem jest tak zwany Autoresponder. Ja używam GetAll do tego. Przydałaby się też reklama na przykład na FB. Mogę wskazać Ci świetne szklenie TUTAJ o takiej reklamie właśnie, a może nawet SZCZEGÓLNIE dla osób, które są początkujące w temacie, uważam, że koniecznie muszą to obejrzeć.

 

Są też osoby, które zarabiają w sieci na takich rzeczach jak zakłady bukmacherskie, giełda, programy tak zwane rev-share.

Z tym sposobem zarabiania wiąże się już pewne ryzyko finansowe. O ile w sposobach, które wcześniej przedstawiłam, nie potrzeba na początek inwestycji finansowej oprócz zakupienia po prostu narzędzi (strony www, system pozyskiwania adresów email) to tutaj wymagany jest pewien wkład początkowy. Kwoty takiego wkładu są różne, mogą wynosić kilka złotych lub kilka tysięcy złotych. Nie ma też żadnej gwarancji uzyskania zwrotu. To trochę jak hazard bym to nazwała. W tego typu programach prędkość zarabiania jest znacznie większa niż w opcjach, które wyżej opisałam, jednak no właśnie wiąże się to z dużym ryzykiem. Sama uczestniczyłam w tego typu przedsięwzięciach, trochę zarobiłam, ale w większości starciłam i to spore pieniądze rzędu ponad 20 tyś zł. No ale każdy wybiera co chce.

 

Kolejnym sposobem generowania dochodu są firmy MLM

Marketing wielopoziomowy. To bardzo uważam dobra forma zarabiania. Taka firma zazwyczaj posiada jakiś produkt lub produkty fizyczne żadziej usługi choć też się zdarzają. Firma ma przygotowaną całą infrastrukturę pod produkcję tego, dostawę do klienta, obsługę klienta, materiały edukacyjne i marketingowe itd…. Współpraca z taką firmą polega na tym, aby:
po 1 promować produkty tej firmy i zdobywać nowych klientów, którym sprzeda się te produkty,
po 2 aby pozyskiwać nowych klienów, którzy tak jak Ty będą chcieli zająć się także promowaniem owej firmy i ich produktów.

W ten sposób budujesz swoją sieć kliencką, partnerską i otrzymujesz co miesiąc wynagrodzenie z tytułu obrotów tej sieci jaki ona wygeneruje. Zarobki z takiego zajęcia rosną gdy Twoja sieć rośnie i mogą wynosić nawet po 50 tyś zł i więcej, jednak większość osób będących w sieciach MLM generuje z tego tytułu dochody w granicach 1000-5000 zł. Moim zdaniem trzeba się bardzo mocno zaangażować w budowę takiej sieci, rozwijać się szkolić jako menager, jako osoba zarządzająca zespołem jeśli chce się te zarobki wznieść na poziom 10 tyś i więcej. Jeśli jednak uważasz, że Tobie przydałoby się dodatkowe 1000 do 5000 zł to uważam, że takie dochody możesz dość czybko wygenerować. Nie potrzeba do tego jakiś większych zdolności zarządzania zepsołem czy coś takiego. Możesz zaangażować się w zbudowanie rynku zbytu na produkty i wtedy ze sprzedaży wygenerujesz takie dochody.

Bardzo dobrym systemem MLM jest system gdzie klient podpisuje umowę abonencką. Wtedy Twoja sieć kliencka co miesiąc na czas trwania umowy (rok, dwa lata, trzy lata) przynosi stały dochód, a jesli ją powiększasz to ten dochód stale rośnie. Takim MLM jest na FM Mobile – telefonia komórkowa, której z resztą sama od kilku lat używam. Jest to świetne, bo raz pozyskany klient sam pamięta o tym, że ma do zapłacenia rachunek za telefon. Nie trzeba mu tego przypominac i „prosić się” żeby opłacił rachunek. W przypadku MLM gdzie nie ma abonamentu np. w branżach kosmetycznych, wygląda to tak, że klient jednego miesiąca zrobi zamówienie, a drugiego już nie zrobi, bo stwierdzi, że nic nie potrzebuje i trzeba się stale przypominać klientom i „prosić” o złożenie zamówienia, aby uzyskać obrót w sieci.

Widzisz chyba różnicę w systemie abonamentowym a nieabonamentowym 🙂 Ja uczestniczę w obu. Jeśli jesteś w firmie, która ma świetne produkty nieabonamentowe np kosmetyki, suplementy diety i klienci są nimi tak zachwyceni, że sami wracają żeby znowu zakupić te produkty, no to super, bo masz stały obrót w sieci. Dlatego tak ważne jest, aby połączyć się z firmą MLM, która ma bardzo dobre usługi lub produkty, których klienci po prostu chcą i sami wracają, aby to kupić. Wtedy wystarczy tylko zadbac o to aby pokazywać nowym osobom ten produkt lub usługę i zadbać o to, aby poznali i przekonali się, iż to bardzo dobrej jakości produkty są. Wtedy oni stają sie stałymi klientami, a Ty masz stały obrót w sieci i co miesiąc generujesz dochód.

Obojętnie jednak co wybierasz, jaką formę zarabiania, tak czy inaczej chcąc wykorzystać do tego Internet KONIECZNIE musisz nabyć pewnych umiejętności. Trzeba tworzyć treści w formie: pisanej, wideo, audio, infografiki. Tzreba robić do tego marketing, tzreba zbierać adresy email, trzeba pisac maile do osób zapisanych. Tzreba wiedzieć jak to wszystko robić. jak zrobić prezentację, jak nagrać ekran monitora, jak zmontowac wideo, jak umieścić audio na stronie, jak zainstalować stronę i wiele wiele innych technicznych spraw.

Zatem jeśli uwazasz, ze warto zainteresować się działaniami w Interncie a jesteś na początku i nie za bardzo umiesz te wszystkie techniczne rzeczy to polecam Ci mój kurs Niezbędne Narzędzia w eBiznesie. Tam pokazuje 28 takich narzędzi w większości są darmowe. Na wideo pokazuje i tłumaczę jak ich używać. Jak robić te wszystkie rzeczy o których wspomniałam wyżej. Zapisz się na ten kurs.

Jakie są zalety budowania swojego dochodu, albo kilku źródeł dochodu w Internecie? Po pierwsze to, że wszystko co stworzysz jakieś wideo, czy prezentacje, czy wpisy na blogu czy cokolwiek innego, wszytko to tworzysz raz a to cały czas pracuje dla Ciebie. To moim zdaniem anjwiększa zaleta działania Internetu. Jeśli nagrywałbyś jedno krótkie wideo dziennie z linkiem do jakiejś swojej strony a tam zbierał adrs emial to za rok masz 365 takich wideo, na Twoją strone wchdodzą setki albo tysiące osób, masz mega baze adresową. I to wszystkoe każdego dnia nadal jest w Internecie i nadal pracuje. To tak jakbyś się sklonował. Każda Twoja wykonana praca raz wprawiona w ruch czyli wrzucona w sieć cały czas non stop 24 godziny na dobę pracuje. Dzięki temu ciągle pozyskuje znowe osoby na swoje strony, ciągle spzredajesz swoje lub obce produkty.

Inną mega wżna zaletą jest to, że to Ty decydujes zkiedy owe materiały tworzysz. ożesz to robić o 3 w nocy jeśli akurat tak Tobie na to czas pozwala. Nie ma to znaczenia, bo wrzucasz ten materiał do sieci (np napisany o 4 nad ranem wpis na swom blogu) i będą go czytać ludzie w czasie który im będzie odpowiadał. Nie ma znaczenia kiedy TY WSTAWIASZ coś do neta. Możesz to robić kiedy masz czas.

Kolejną zaletą jest to, że aby taki dochód rozwinąć i uzyskać praktycznie nie potzreba żadnych kosztó oprócz jakiś paru złotych na narzędzia. Żaden inny biznes nie jest tak rentowny jak właśnie biznes Internetowy opraty w szczególności o rpodukty cyfrowe lub obce. Nie musisz mieć bowiem, zadnych towarów, żadnych magazynów, zadnych pracwników, którzy by coś pakowali i wysyłali. Nawet biura nie musisz mieć bo możesz pracować w kuchni w swojej kawalerce. Praktycznie żadnych kosztów. Bo umówmy się – dostęp do Internetu i tak byś opłacał czy bys pisał bloga czy nie, prawda? WIęc koszt Internetu nie jest kosztem tego biznesu. Kosztem są ewentualnie tylko narzędzia, które pozwolą Ci posiadać strony, gromadzić i obsługiwac emaile. Jest to kosz rzędu 50 zł na miesiąc. WIęc śmeiszna kwota w porównaniu do tego jakbyś miał otworzyć firę stacjonarną.

A WADY? nie ma wad?

Są …. wadą jest to, ze na pierwsze dochody tzreba poczekać… i to nieraz kilka miesięcy albo lat. Wszystko zależy od tego jak poważnie podchodzisz do tematu, jak dużo czasu na to poświęcisz, jak dużo będziesz się uczyć żeby się odnaleźć w tym środowisku i czy masz kogoś kto Cię poprowadzi.  Wiele osób odpada bo po 1 chcą działać same wszystko same ogarnąć i to zajmuje im tak wiele czasu, że mija rok nic nie zarabiają i odpuszcaają temat. po 2 działają na darmowych narzędziach, które często mają spore ograniczenia a to powoduje że efekty później pzrychodzą a więc odpuszcają, po 3 co chwilę zieniają kierunek, łapią się jednego bo wyślą ze fajny temat, aza miesiac już inny temat wydal im sie lepszy i mija pol roku okazuje sie ze pzrez ten czas zaczeluy z 6 tematow i zadnego nei rozwinely.. no i sie poddaja.po 4 nie ograniają tematow technicznych, nie cha wydawac pieniedzy na szkolenie sie w tym zakresie i nie umieja pzreskoczyc tych kwestii wiec rezygnuja

Jak temu zaradzić? Po 1 nastawić się na to, ze znudowanie dochodu online to bedzie proces a nie jednorazowy szybki strzal. Po 2 znaleźć sobie kogoś, do kogo można się odezwać w razie problemow technicznych, po 3 zdecydowac sie na jakis jeden dwa tematy i konsekentnie je rozwijac nawet jak nie widac poczatkowo efektow jakis spetakurlarnych… Po 4 zaopatzrec sie od razu w odpoeiwdnie narzedzia by nie zmienica co chwila bo to tylko wprowadzachaos i opoznienia i ciagle poprawki nie sluza temu zeby dzialac zgodnie z planem tlko oslabiaja zapal do pracy… kto lubi poprawiac ciagle w kolko cos po sobie? Ja nie i z tego co wiem wiekszosc ludzi tez nie lubi. Wiec od razu wez to co tzreba zeby potem nie musisec kazdej stwozronej strony poprawiac i grzebac przy tym dlugimi godzinami.

 

Jakie są perspektywy zarobkow w takim biznesie online? OGROMNE NIEOGRANICZNE. tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Gdy zarobisz pierwsze pieniadze bardzo się cieszysz. Gdy zarabiasz tyle, ze nie miuusisz juz zajmowac sie tym co robiles zawodowo jesli ne chesz tego robic to mozesz to zstawic i wtedy caly czas mozes zposwiecic juz na swoj biznes online. Mozesz wpasc na pomysl za miliony dolarow i go zrealizowac.

🙂 tego Ci życze, ale pzrede wsyztskim satysfakcji z tego co będziesz robić, z tego co wybierzesz 🙂

Wszystkiego najlepszego w biznesie Online.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!