FB LIVE #7 Live to nie wszystko, trzeba jeszcze …

Cześć, dzisiaj poruszyłam temat tego, że gdy zaczniesz robić FB LIVE to super, ale to jednak nie jest wszystko. Ponieważ no gdzieś tych ludzi pewnie chcesz skierować. Np. jeśli docelowo chcesz zarabiać na sprzedaży jakiegoś produktu, to wydawałoby się, że kierowanie z LIVE do tego produktu jest OK. A tymczasem nie jest OK i to z kilku powodów:

1 – dając w opisie LIVE zewnętrzny link, obniżasz wirusowość tego LIVE. FB bardzo nie lubi, gdy ludzie opuszczają jego strony. I tnie zasięgi wszystkich postów, w których są linki zewnętrzne. Chyba że to jest reklama płatna – to co innego. Ale w zwykłych niepromowanych, niepłatnych postach nie lubi tego. Generalnie FB nie chce, aby ludzie na nim robili biznes za darmo. Więc jeśli w LIVE dasz link do zewnętrznej strony, to obcinasz sobie zasięgi na własne życzenie.

Co w tej sytuacji można zrobić? Możesz zamiast linku zewnętrznego dać link do grupy na FB. A dopiero na grupie na FB dać posta z linkiem do zewnętrznej strony.

Jednak odradzam Ci wklejanie linków do jakichś stron nie twoich. Czyli np. linków do stron rejestracji do jakiegoś programu, czy do zakupu jakiegoś nie twojego produktu, a nawet do zakupu Twojego produktu też nie! To jest błąd.

I tu przechodzimy do punktu…

2 – dając link bezpośrednio tam, gdzie docelowo chcesz mieć klienta, czyli. np. do zakupu jakiegoś produktu (zarówno swojego czy obcego), czy do jakiejś strony rejestracyjnej, np. do jakiegoś programu MLM, niestety TRACISZ bezpowrotnie 99% osób, które w to klikną.

CO zatem zrobić w tej sytuacji? Stwórz sobie stronę przechwytującą. O stronie przechwytującej nagrałam wideo >>>>>>>TU
I kieruj na taką właśnie stronę NAJPIERW. Dzięki temu zbierasz adres e-mail tej osoby, budując swoją listę mailingową. A dzięki temu możesz ponownie odezwać się do tej osoby. I co najważniejsze: nie musisz OD RAZU już „ściągać majtek” i pokazywać, do czego docelowo planujesz tę osobę doprowadzić.

I tu przechodzimy do punktu…

3 – dając bezpośredni link do miejsca dla Ciebie docelowego, robisz błąd, ponieważ 99% osób NIE JEST GOTOWA na ten krok. To jest tak, jakby ledwo poznaną osobę od razu zapytać, czy weźmie z nami ślub. Na 99% osoba ta zrobi wielkie oczy, pomyśli, że jesteś nawiedzony/a, pewnie się w ogóle przestraszy, utnie temat i ucieknie najdalej jak się da.

I dokładnie tak zachowują się ludzie w internecie, którym dajesz bezpośrednio od razu link tam, gdzie generalnie masz cel ich zaprowadzić. Niestety… ale potrzeba trochę OGRZAĆ atmosferę. Zobacz…
Zrobiłeś właśnie LIVE… osoba ledwo co posłuchała Cię przez te 3 minuty, coś tam może ją zaintrygowało, wchodzi na grupę, nie kuma nic, nie zna Cię, a na grupie: ZAREJESTRUJ SIĘ DO MOJEGO SUPER HIPER ŚWIETNEGO PROGRAMU… No sorry… od razu usunie się z tej grupy…

Najpierw musisz coś z siebie dać. Dać możliwość, żeby nowa osoba Ciebie lepiej poznała, żeby lepiej poznała tematykę, w której się obracasz, żeby zobaczyła, czy będzie mieć z tego jakieś korzyści, czy to ma sens dla niej… a to trwa… nie zrobisz tego w 10-minutowym wideo… potrzeba co najmniej kilku dni na ocieplenie waszych relacji. A do tego właśnie potrzebujesz mieć ADRES E-MAIL tej osoby, aby móc sukcesywnie wysyłać maile do niej. I oczywiscie nie robi się tego ręcznie… to robi automat. Tak zwany AUTORESPONDER.

O tym, jak budować dochodowe listy mailingowe, dzięki którym właśnie ocieplisz relacje i poprowadzisz tę osobę „przed ołtarz” kroczek po kroczku, dowiedzieć się możesz z mojego kursu 5 kroków do budowania dochodowej listy mailingowej

A teraz już możesz zobaczyc FB LIVE w tym temacie

FB LIVE 7 Joanna Sitarz zdjecie z FB

>>>>>>>Tutaj możesz zobaczyć, co można zrobić, gdy coś Cię powstrzymuje przed nagrywaniem FB LIVE.

A jeśli czujesz, że nie możesz ruszyć z live’ami na FB i nie wiesz nawet do końca, dlaczego, zapisz się do mojej grupy FB LIVE MENTORING, gdzie zupełnie na luzie będziesz mógł/mogła poćwiczyć live’y wśród osób, które zapisały się z tego samego powodu, więc nie będziesz się musiał/a obawiać jakiegoś hejtu czy tego, że ktoś Cię wyśmieje.

ZAPISZ SIĘ DO GRUPY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!