FB LIVE #6 O czym mówić?

Cześć 🙂 blokad przed robieniem FB LIVE jest wiele, piszę o nich w innym swoim wpisie. Dzisiaj opowiem o blokadzie pod tytułem O CZYM MÓWIĆ NA FB LIVE.

FB LIVE 6 o czym mowic na live

Moja recepta jest dość prosta. Już dawno przekonałam się, że proste rzeczy działają najskuteczniej. Po prostu mów o tym, co aktualnie u Ciebie. I nie muszą to być jakieś prywatne sprawy, choć mogą, ale nie muszą. Jeśli np. chcesz zarabiać w jakimś biznesie, to na pewno co dnia spotykasz się z następnymi wyzwaniami. Na pewno co dnia masz wątpliwości różne, pytania, albo POMYSŁY 🙂 – to właśnie o tym wszystkim mów.

Wymyśl sobie jakiś slogan na początek, np. ja mam: Asia Sitarz marketing w Internecie, FB LIVE MENTORING  … dzięki temu osoby Cię codziennie na LIVE słuchają i zaczynają kumać, czym się zajmujesz.

Jedna z osób z FB LIVE MENTORING mówi taki slogan: Cześć, z tej strony Tomek – automatyzacja biznesu w Internecie.

Kolejna osoba mówi: Hej tu Asia z kobieta wolna finansowo pl

I następnie zaczynasz poruszać różne aspekty dnia codziennego okołotematyczne. Możesz mówić o pozornie niepowiązanych sprawach, np. jakiejś sytuacji w Biedronce, a powiązać ją ze swoim biznesem.

Jak?

Np.: ktoś w kolejce przed Tobą robił zakupy, ale brakło mu pieniędzy przy kasie. Musiał oddać zakupy, zatrzymywał kolejkę, było tej osobie wstyd, była czerwona, spuściła głowę i pospiesznie wyszła ze sklepu.

Byłeś tego świadkiem i robisz LIVE na temat tej sytuacji, że pewnie nieraz niejednemu się to przytrafiło (mnie też – jeśli tak było), że to okropne uczucie i że aby temu zapobiec, warto mieć zawsze wystarczającą ilość pieniędzy. A żeby mieć taką ilość, trzeba zapewnić sobie odpowiedni dochód. I najlepiej mieć dochód z różnych źródeł. I opowiadasz o tym, jak Ty starasz się zbudować lub moze już masz zbudowane jakieś źródła dochodu i dlaczego takie, i jak inni mogą do Ciebie dołączyć, jak im możesz pomóc.

Z sytuacji totalnie niepowiązanej robisz calą historię, która ma ręce i nogi. Poćwicz sobie to tworzenie historii.

Z czasem będziesz takie najróżniejsze sytuacje widzieć co chwilę w swoim życiu. One nas otaczają z każdej strony. Trzeba tylko być na to otwartym. I chcieć je zauważać i nauczyć się budować mosty pomiędzy tymi sytuacjami a tematem, który mamy do przekazania…

Obejrzyj mój dzisiejszy LIVE i posłuchaj, co tam jeszcze na ten temat mówię:

FB LIVE 6 zdjecie z live

ZASTANAWIASZ SIĘ, JAK ZACZĄĆ SWÓJ LIVE NA FB? Możesz skorzystać z mojego Mentoringu

ZAPRASZAM TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!