Tak się składa, że jestem osobą której od zawsze
odejmowano ok 10 lat.
Oto mój wpis w 38 urodziny na FB

Joanna SItarz odmłodzenie okolic oczu

 

Nigdy nie pytam ludzi wprost „na ile wyglądam?”, ale jakoś tak samo w rozmowie wychodziło i wtedy widziałam ich zdziwienie jak się okazywało, że miałam tyle lat co miałam. Tak jest do tej pory. Ale musisz wiedzieć, że były momenty w moim życiu, gdy ludzie dawali mi tyle lat co faktycznie miałam. Zdarzyło się to 5 razy. I to był dla mnie SYGNAŁ  OSTRZEGACZY! Wtedy wiedziałam, że w moim życiu zabrakło równowagi w stosowaniu tych ważnych Czynników Młodego Wyglądu. Natychmiast to poprawiałam i w ciągu max 3 miesięcy znowu odejmowano mi 10 lat.

jak wyglądać 10 lat młodziej

 

W wieku 28 lat musiałam chodzić po piwo z dowodem osobistym bo inaczej mi nie chciano sprzedać.

Mój przypadek wcale nie jest odosobniony. Niedawno byłam na szkoleniu Jacka Wiśniowskiego z sukces.pl i tam Jacek wspomniał o swojej koleżance, która ma 38 lat i ją nadal pytają o dowód w monopolowym : ) To dopiero czad !!!

Jest więcej takich osób, które szokują swoim wiekiem. A właściwie wyglądem w stosunku do wieku jaki mają.

Dawno temu już zaczęłam się zastanawiać:

Czym to jest spowodowane?

Jakie czynniki na to wpływają?

Obserwowałam siebie, świat, innych ludzi, słuchałam na ten temat różnych wykładów, wywiadów z zadziwiająco młodo wygladającymi osobami jak Tina Turner czy Lidia Popiel żona Bogusława Lindy, która na poniższym wywiadzie przeprowadzonym w 2016 roku ma 60 lat ! CZAISZ 😀 ?

I szukałam wspólnych cech tych wszystkich osób.

 
Kolejne dowody, że przez bardzo długie lata można wyglądać młodo odkryłam w filmach Jacka, który jeździ po całym świecie nagrywając filmiki motywacyjne i insirujące. Opowiadał jak był w rejonach, gdzie ludzie w wieku 60 lat nadal wyglądają na 30. I to nie jedna osoba na ileś, tylko wszyscy z tego regionu. Zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wspomina o tym na wielu swoich filmach. Jedno z takich nagrań gdzie do tego nawiązuje możesz obejrzeć tutaj:

Okazuje się, że są cechy wspólne takich osób.

 

Jeśli chcesz aby Twój organizm starzał się wolniej, to wystarczy że zastosujesz się do tych reguł i uważam, że efekt murowany !

 

Jak zaczęłam poznawać te różne zasady i cechy wspólne osób młodo wyglądających, to zobaczyłam, że sama nawet nie wiedząc o tym intuicyjnie stosowałam te zasady w swoim życiu od chyba zawsze. No i skoro działa to u mnie, to działa też u innych, co z resztą potwierdzają różne badania naukowe.

 

Są osoby, które twierdzą, że to kwestia genów. Ja jednak myślę, że nie. Z resztą o genach warto posłuchać sobie wykładu na YT jednego lekarza, naukowca, który był zatwardziałym naukowcem i żadne tam jakieś czary mary, energie i inne „pierdoły” do niego nie przemawiały, odrzucał to i negował….

… i dopiero jak w ekserymentach sam zobaczył, że „coś jest nie tak” i doświadczalnie zaczęły mu się udowadniać pewne rzeczy to zrozumiał, że geny to „nic”, w porównaniu do tego co większe i silniejsze. Zatem Twoje geny nie mogą i nie kształtują Ciebie to raczej Ty kształtujesz swoje geny jakkolwiek kosmicznie to dla Ciebie brzmi.

 

„w trakcie lat badań zacząłem zdawać sobie sprawę z tego, że pewne nasze aktualne poglądy i nasze prawdy o medycynie są zupełnie niepoprawne

Jeden z komentarzy jaki dostałam pod swoim urodzinowym postem dotyczy włśnie błędnego przekonania o dziedzictwie w genach….

mp3

Pobierz ten wykład w MP3 i odsłuchaj sobie w samochodzie, gdy biegasz, gotujesz, sprzątasz… WARTO!!!!

 

 

 

„co takiego niezwykłego jest u tych kobiet?”

babki 55+ … kumasz? 😀

„To co jest niezwykłe to ich wiek. Jeśli przyjrzycie się wiekowi tych kobiet Dorothy w wieku 75 lat tańczy każdej nocy w Palm Springs Follies.

Minimalny wiek dostania się do Follies to 55 lat. Żywotność tych kobiet. Oczywiście od razu zauważycie jaką żywotność posiadają. Pewnie rozpoznacie również w pewnym momencie, że nie są one dotknięte tymi samymi rzeczami, których doświadczają inni ludzie kiedy się starzeją.

Na czym polega kwestia, która daje im tą witalność?

Takie jest zasadnicze pytanie. Nasze konwencjonalne rozumowanie jest takie, że geny to umożliwiają. Więc wszyscy przez cały czas słyszymy w czasopismach, w telewizji, w mediach, o genach sterujących tym i genach sterujących tamtym. Istotne jest to, że zaczęliśmy wierzyć w koncepcję zwaną determinizmem genetycznym.

Znaczenie determinizmu genetyczego jest takie:

Jest to przekonanie które mówi, że w chwili poczęcia, kiedy jajo i plemnik schodzą się razem, dobierane są geny dla Twojego życia, i że reszta Twojego życia rozwija się z odczytywania tych genów.

Jest z tym problem i jest on taki:

Jeśli to prawda to stajemy sie ofiarami naszego dziedzictwa.
Czyż nie?

Jak możemy wydostać się z genów? Są w nas wbudowane, nie możemy uciec od nich. I wtedy dzieje się coś jeszcze stajemy sie nieodpowiedzialni. Przyczyna jest taka, że jeśli geny sprawiają, że robię te rzeczy, a ja nie mogę zmienić moich genów, to co takiego mogę zrobić z moim życiem? Poza upewnieniem się, że biorę odpowiednie leki, które sprawią, że poczuje się lepiej w trakcie tego procesu.

Kwestia sprowadza się do tego miejsca. To założenie jest założeniem, które nie jest prawdziwe. Geny nie kontrolują tego kim jesteś.

Ona ma 40 lat ! 😀

Agnieszka Mielczarek | zobacz jej blog

Polecam bardzo gorąco też książkę „5 lat młodsza w 5 tygodni” Agnieszki Mielczarek, żony znanego kucharza Pascala Brodnickiego. Ta kobieta ma 40 lat, a wygląda na 27 albo jeszcze mniej 😀

Mam tę książkę i jest świetna, godna polecenia. Oprócz tego, że znajdziesz tam przepisy na smaczne potrawy, to jest jeszcze opisanych wiele aspektów tego co wpływa na młody wygląd. Agnieszka porusza w tej książce prawie wszystkie te czynniki, które sama na przestrzeni lat odkryłam podążając „detektywistyczną drogą śledzenia Młodego Wyglądu”.

 

Dlatego całkowicie zgadzam się z Agnieszką z tym co pisze w swojej książce, bo dokładnie do tych samych wniosków doszłam obserwując samą siebie, inne młodo wyglądające kobiety, słuchając o ludziach młodo wyglądających na różnych flmach dokumentalnych, czytając różne artukuły na ten temat.

 

Poniżej wypunktuję Ci te czynniki, o których w książce pisze Agnieszka + dodam te które sama odkryłam i które też potwierdzają różni ludzie.

A jeżeli jeszcze Ci mało dowodów na to, że Twoja metryka urodzenia wcale nie musi wpływać na Twój wygląd, to obejrzyj poniższy wywiad z udziałem 71 letniej kobiety, która wygląda na 30 lat 😀 Uznana za NAJSEKSOWNIEJSZĄ WEGETARIANKĘ po 50-tce !

 

 

Zatem co to za czynniki, które sprawiają, że
starzenie się wygląda inaczej,
niż u zdecydowanej większości ludzi, których znasz?

 

Zacznę od krótkiej analogii….

…. mianowicie … studiowałam inżynierię produkcji i uczyłam się tam o różnych dziwnych rzeczach, których już w większości nie pamiętam i jak się okazało, do niczego mi się nie przydały, ale jedno zapamiętałam – właściwości kompozytu… Kompozyt to taki materiał, ktory składa sie z kilku różnych składników. Np. beton jest kompozytem składa się z wody, piasku, cementu…. Kompozyt charakteryzuje się ogormną wytrzymałością znacznie większą niż każdy z jego skladników z osobna… przecież sama woda nie jest tak wyrzymala jak beton, ani sam piasek, ani sam cement… ale razem w odpowiednich proporcjach mają ogromną moc… Utrzymują fundamenty i wylewki potężnych budowli na wiele dziesięcioleci.

Ale co to ma wspólnego z młodym wyglądem? otóż Ja tu widzę analogię …. mianowicie, doszłam w swoich obserwacjach do tego, że aby zachować młody wygląd trzeba zastosować coś w rodzaju kompozytu. Połączyć kilka różnych komponentów, stosować je razem, każdego dnia i wtedy dadzą ogromny rezultat.

 

Moim zdaniem są 4 kluczowe skladniki młodego wyglądu + kilka oczywistych zasad, które każdego dnia należy stosować jako całość czyli właśnie ten kompozyt. Poniżej omawiam każdy z tych składników osobno. A Ty zacznij stosować je wszystkie każdego dnia, aby już

 

w 5 tygodni zauważyć wielką różnicę spoglądając w lusterko : )

 

 

POBIERZ CHECK LISTĘ

 

jak sie odmłodzić jak pozyc się zmarszczek koło oczu kurze łapkiPoniżej dość szczegółowo opisuję wszystkie Składniki Młodego Wyglądu. Warto to przeczytać, ale też gdy już się z tym zapoznasz, to warto wdrożyć w działania te kwestie. Dlatego przygotowałam dla Ciebie w formie do wydruku listę wszystkich tych rzeczy już bez opisów. Kliknij obok w obrazek zapisz u siebie na dysku komputera i wydrukuj to sobie, a następnie odhaczaj wszystko co zastosujesz.

POBIERZ TUTAJ

 

 

~*~

 

Składnik 1 :: odżywianie

 

checked-checkbox-512 Od razu po wstaniu rano pij ciepłą (nie gorącą) wodę z miodem i cytryną lub witaminą C (naturalną).

miód i witamina c jak odmlodzic oczy okolice oczu kurze łapkiMoja prababcia dożyła sędziwego wieku 87 lat do końca była sprawna, mieszkała na wsi i do końca życia chodziła po podwórku, karmiła kury, gęsi itd… gotowała obiady, no normalnie żyła. A jak ją ludzie pytali co ona takiego robi, że tak funkcjonuje to mówiła, że codziennie rano od lat młodości pije szklankę ciepłej wody z miodem.

Miód mieliśmy zawsze swój bo pasiekę dziadek miał. To pewnie też wpłyneło na to, że od dziecka miałam dostarczone odpowiednie składniki. Miód i kit pszczeli zawsze były w naszym domu. Też się w to zaopatrz.

WSKAZÓWKA: zamocz na noc łyżke miodu w wodzie, niech odstoi, wtedy wydzielają się jeszce lepsze składniki. Rano dolej trochę ciepłej wody i dodaj cytrynę lub witaminę C NATURALNĄ !

 

checked-checkbox-512 Pij zielony sok codziennie rano.

zielony sok jak odmlodzic oczy kurze lapkiDla mnie to MEGA SMACZNE PYCHA ! To moje pierwsze śniadanie gdy wrócę z porannego spaceru. Taki wielki kubek zielonego soku. Za jakąś godzinę póltorej robię się głodna i wtedy szykuję sobie śniadanie już jakieś normalniejsze.
O zielonym soku wspomina wiele osób, a tu w moim artykule: 71 latka właśnie o tym mówi, Agnieszka pisze o tym w książce, mówi o tym Jacek i na prawdę wiele wiele osób to potwierdza. Jak zrobić taki sok piszę w innym artykule.

Co daje picie zielonego soku? Poczytaj o tym w Internecie. Zacytuję kawałek z jednej ze stron:

Przyjmując w pożywieniu „składniki odbudowujące gruczoły” pomagamy całemu organizmowi. Jest to uzupełnianie che­micznych niedoborów, które wpływają na regeneracje organizmu i taką właśnie rolę powinny spełniać soki wa­rzywne i płynne pokarmy.

Z tym wiąże się oczyszczenie krwi, limfy i płynów wewnątrz komórkowych. Ciało oczyszczone jest sprawne – dobrze trawi, dobrze przyswaja, a jego właściciel jest pełen energii i wigoru. Słabość i choroba nie znajdują oparcia w oczyszczonym i dobrze odżywionym organizmie.

Żróło: https://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Zdrowie/533380,1,Lecznicze-wlasciwosci-sokow-z-warzyw-i-owococow—sokoterapia.html

 

Jest to banalnie proste i szybko się do tego przyzwyczaisz. Zadbaj po prostu aby w Twoim domu zawsze były jakieś ulubione owoce i jakieś zielone liście czegokolwiek (szpinak, jarmuż, sałata, pietruszka), wtedy zawsze będziesz miała z czego zrobić zielony sok.

 

checked-checkbox-512 Jedz bezmięsne dania, także bez produktów pochodzenia zwierzęcego (jaj, mleka).


wegetarianskie jedzenie jak odmlodzic oczy kurze lapkiPisze o tym Agnieszka, mówi o tym 71 bohaterka powyższego wideo, mówi o tym Jacek, że w tych rejonach gdzie ludzie młodo wyglądają nie jedzą mięsa ewentualnie ryby. Są różne badania i obserwacja ludzi długo żyjących, młodo wyglądających i to za każdym razem jest cecha wspólna – Jedzenie Warzyw A Nie Mięs. Chodzi o to, że mięso jest nafaszerowane sterydami i innym świństwem. To wszystko zaśmieca nasz organizm.

 

 

Agnieszka w swojej książce pisze tak:

„Dlaczego w mojej diecie nie ma jaj mięsa i glutenu?
Naukowcy udowodnili, że przyczyną
uszkodzeń kolagenu skóry są stany zapalne,
które w niej zachodzą, dlatego
w profilaktyce starzeniowej
tak wielką będzie odgrywać
wyeliminowanie z diety żywności prozapalnej…

ROZWIŃ, czytaj dalej fragment książki...

Idealnie byłoby zrobić badanie
w kierunku alergii pokarmowych
lgG zależnych (przy których dolegliwości
są oddalone w czasie). Badamy wtedy
poziom przeciwciał jako reakcji
na dany składnik.
Wysoki poziom pzreciwciał po spożyciu
na przykład jaja oznacza, że organizm
traktuje aminokwasy, z których ono
jest zbudowane, jako wroga – coś,
co musi zwalczyć.

Odpowiedzią immunologiczną jest
mikrostan zapalny, zatrzymanie
wody w organiźmie, ale mogą również
pojawić się takie reakcje, jak: migrena,
reakcja skórna wyglądająca jak trądzik,
łuszczyca, obrzęk twarzy, bóle brzucha,
biegunki, zaparcia, wzdęcia.

Jeśli nie zrobiliśmy badań
na alergie lgG zależne (ImuPro),
to zalecam wprowadzenie
na jakiś czas diety eliminacyjnej
i sprawdzenie, co najbardziej nam szkodzi.

Eliminujemy na pięć tygodni: jaja, soję,
orzechy, kakao, słodycze, mąki wszystkie,
gluten i produkty na bazie mleka krowiego: sery,
śmietany, lody, desery.

Dodatkowo w programie
mającym na celu odmłodzenie organizmu
całkowicie usuwamy z jadłospisu cukier, mięso i ryby.
Przechodzimy na dietę roślinną,
kórej celem będzie uniknięcie reakcji prozapalnych,
ale również taka kondensacja substancji odżywczych
i regenerujących w organiźmie,
która zneutralizuje wpływ
szkodliwych czynników i odbuduje organizm
na poziomie komórkowym.”

Polecam blog z wegeteriańskimi i wegańskimi przepisami – https://naturalnakuchnia.blogspot.com/ Przepisy znajdziesz też w książce Agnieszki „5 lat młodsza w 5 tygodni”

 

checked-checkbox-512 Nie jedz słodyczy ani nie używaj cukru.

owoce ja odmlodzic oczy kurze lapkiSłodycze zastąpiłam owocami. Zawsze mam różne owoce w domu, winogrona i śliwki jak dla mnie są szczególnie słodkie. 1 lipca 2016 postanowiłam nie jeść słodyczy i wtedy po prostu zawsze jak tylko mi się zachciało słodkiego jadłam tak długo owoce, aż mnie się już odechciało. Potrafiłam kilo winogron zjeść, 2 nektaryny, 3 śliwki na raz ….. na początku organizm tak się domagał słodkiego, że duże ilości owoców musiałm jeść. To jest inny cukier niż ten w słodyczach dlatego organizm nie za bardzo mógł się nasycić tym cukrem z owoców i przez to tyle tego musiałam jeść, żeby, że tak powiem, zmęczyć go i żeby już odpuścił i abym nie miała już ochoty na batona.

Udało się 🙂 nie jem sodyczy. Jem gdy ktoś mnie poczęstuje, żeby scen publicznie nie robić, ale uwierz mi, że po takim detoxie to te cukierki, batony i inne słodkości zupełnie inaczej smakują, mniej smakują, właściwie nie smakują : )

 

checked-checkbox-512 Nie używaj zwykłej soli tylko morskiej, jodowanej.

sól morska jak odmłodić oczy kurze łapkiZ solą to wymyśliłam sobie jak miałam ok 10 lat.

Byłam w jakimś barze szybkiej obsługi z mamą i tam frytki kupiłyśmy, ale soli nie było. I wtedy postanowiłam, że nie będę jadła soli bo te frytki bez soli mi posmakowały 🙂 No i trzymam się tego do dziś. Wtedy nie miałam świadomości, że to zdrowe jest. Znowu intuicyjnie zastosowałam zasadę młodego wyglądu i zdrowia.

Jeśli do jakiś potraw używam soli to tylko morskiej jodowanej. Jakieś 50 g w słoiczku z KAMISa starcza mi na rok, więc używam jej naprawdę mało.

 

checked-checkbox-512 Zaopatrz się w potrzebne suplementy/witaminy.


witamina C souvreWitamina młodości to Witamina C. Podstawa Podstaw. Bez niej kolagen, który sprawia, że skóra jest elastyczna i nie ma zmarszczek nie może się produkować.

Agnieszka też o tym pisze w swojej książce:

 

WITAMINA C. Absorbuje bezpośrednio wolne rodnki bez użycia enzymów antyoksydacyjnych. Poza tym bez niej organizm  nie wytworzy kolagenu.”

 

Oto co jeszcze o witaminie C pisze Agnieszka w swojej książce:

„W wieku 30 lat pilnujemy w naszej diecie
już konkretnych witamin i składników
– przeciwzmarszczkowo działają: koenzym Q10
i witaminy A,C i E.

Znajdziesz je w każdym przepisie,
który polecam w tej książce.
W ludzkim organiźmie znajduje się
aż kilkanaście typów kolagenu.
Dla skóry najważniejsze będą:
kolagen typu I (80%) i kolagen

ROZWIŃ, czytaj dalej fragment książki...

typu III (15%),
które warunkują jej sprężystoć i jędrność.

Po 40 urodzinach, gdy skóra
nie wytwarza już wystarczająco
dużo składników, kóre pozwalają
zachować młodość, blask i elastyczność,
a na skutek ubytku kolagenu
i kwasu hialuronowego, który wiąże
wodę w skórze właściwej, zaczyna
tracić jędrność, sięgamy po rośliny
najbardziej bogate w witaminy,
minerały, fitosterole, likopen, polifenole
i resweratol.

To wszystko znajduje się
w moim pięciotygodniowym programie.”

„Substancje antyoksydacyjne
takie jak witaminy E i C, likopen,
koenzym Q10, pycnogenol,
polifenole, selen, cynk, beta-karoten,
na bieżąco zwalczają wolne rodniki
odpowiedzialne za starzenie się
organizmu i to one muszą znaleźć się
na twoim talerzu.”

 

olej lniany ran odmłodzenie oczu kurze łapkiPamiętaj aby zadbać o dotarczanie organizmowi tłuszczy omega 3 i 6 bo bez nich witamina E nie może prawidłowo zadziałać w organiźmie. Kup sobie po prostu tran albo olej lniany i dodawaj do sałatek i innych potraw (nie gotuj tego ani nie smaż na tym dodawaj już do gotowego dania).

 

 

 

 

witamina b12 jak sie odmlodzic kolagen kurze lapkiJeśli nie jesz mięsa to koniecznie musisz dostarczyć do organizmu bardzo ważną witaminę B12, którą kupisz w aptece.

Jest ona odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Ale co ważniejsze uczetniczy w rocesach metabolicznych – w przemianie białkowej, tłuszczowej i węglowodanowej. Jeśli jej zabraknie to te procesy będą zaburzone.

 

 

 


witamina d3 jak się odmłodzić kurze łapki kolagenBardzo ważna jest również witamina D3.
Wytwarzana jest ona podczas procesu naświetlania promieniami słońca naszej skóry. Jeśli tych promieni nie ma – a w Polsce w większości dni ich nie ma – to brakuje nam tej witaminy.

Ona zmniejsza ryzyko złamań, działa przeciwkrzywicznie, zwiększa wrażliwość insulinową, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krwionośnego, redukuje objawy chorób autoimmunologicznych, redukuje stany zapalne, skraca czas potrzebny do pełnej regeneracji, podnosi wytrzymałość na zmęczenie mięśni. Możesz się czuć naprawdę słabo gdy brakuje Ci tej witaminy. Ja kupowałam witaminę D3 w aptece ale odkąd pojawiła się w internetowym sklepie gdzie kupuję kolagen oraz witaminę C to zamawiam ją tam.

 

 

 

Składnik 2 :: myślenie

 

checked-checkbox-512 Odrzuć wszelkie błędne przekonania i stereotypy np. te o genach.

jak pozbyc sie zmaszczek kolo oczuZaneguj je. Znajdź dowody na to, że to nie prawda, że to kłamstwo, którym nas karmią media głównie. Zrobisz to słuchając np. wykładu Brucea Liptona, znajdując informacje o młodo wyglądających osobach w bardzo dojrzałym wieku. Po prostu szukaj takich informacji i uwierz w to, że da się, że każdy tak może i Ty też.

Musisz być o tym  totalnie głęboko przekonana. Jak zaczniesz mieć pierwsze rezultaty, to ludzie zaczną Ci mówić, że wyglądasz młodziej. Nawet jak ktoś powie Ci, że o rok młodziej to już się z tego ciesz. Wręcz  to sobie zapisz, zrób sobie notatnik, w którym będziesz notować każde takie zdarzenie. Pisz datę i że usłyszałaś, iż wygladasz na …. I wpisuj ile, zobaczysz, że im dłużej będziesz stsosować te zasady, o których napisałam w tym artykule – wszystkie 4 składniki + środowisko, o którym niżej – to tym więcej lat będą Ci ujmować ludzie. Nie pytaj ich o to na ile wyglądasz. Najpierw zauważysz u znajomych, którzy Ci powiedzą, że jakoś tak inaczej, dobrze wyglądasz. Zanotuj to.

Z tym notowaniem chodzi o to, aby zacząć udowadniać swojemu rozumowi, że da się i że idziesz w dobrym kierunku. To będzie powodowało, że jeszcze silniej będziesz wierzyć w to, że młodo wyglądasz, że możesz młodziej wyglądać. Także kolekcjonuj każde takie zdarzenie jak ktoś mówi Ci, że młodo wyglądsz, że dobrze wyglądasz. To jak samospełniająca się przepowiednia – ludzie potwierdzają to, więc Ty jeszcze silniej w to wierzysz więc jeszcze częściej ludzie to potwierdzają, zatem jeszcze bardziej się w tym utwierdzasz….
Więc zamiast wynajdować dowody tego, że staro wyglądasz i karmić tym swój umysł i swoje przekonania, to zacznij wynajdować dowody na to, że młodo wyglądasz.

A jeśli tak nie jest, nie myślisz tak o sobie, nie widzisz teraz takich dowodów, nikt nie mówi Ci, że młodo wyglądsz i wiesz, jesteś przekonana, że wyglądasz na tyle ile masz lat, to na poczatku zacznij od tego, żeby zacząć myśleć o tym, że możesz młodo wyglądać, że jest to możliwe, dopuść tą myśl do siebie i zacznij zauważać, że inni zaczną Ci mówić najpierw, że „jakoś tak dobrze wyglądasz”. Nie użyją od razu słów, że „młodo wyglądasz”, ale że „dobrze”… i niech to będzie dla Ciebie sygnał, że proces odmładania się rozpoczął i że możesz wyglądać młodziej.

 

niewidomi jak poznyc sie zmarszcek kolo oczuCIEKAWOSTKA: Zbadano osoby niewidome od urodzenia i wszytkie one wyglądaja dużo młodziej niż inni ludzie w ich wieku.

Dlaczego? Bo oni nie widzą jak się „powinno wyglądać” w wieku 20 lat, w wieku 30 lat, w wieku 40, 60 i 80 lat… nie mają na ten temat przekonań ani wyobrażenia. Zatem nie programują swojego umysłu, że ma wyglądać tak i siak w danym wieku.

Wiadomo, że organizm dojrzewa i nie będziesz wyglądać przez 50 lat, tak jak 20 letnia osoba, ale wcale nie musisz mieć worów pod oczami, obwisłej skóry, cery pooranej zmarszczkami głębokimi jak kratery bo masz 50 lat!

Możesz mieć jędrną skórę, dojrzałą, ale elastyczną z drobnymi śladami czasu i promienieć.

 

checked-checkbox-512 Przestań rozmyślać i analizować przeszłość i wybacz.

jak pozbyc sie zmarszczek kolo oczu Wybacz osobom, do których nosisz urazę oraz SOBIE! Wszystko to co wiesz, że nie zrobiłaś, nie postapiłaś tak jak powinnaś. Jeśli zrobiłaś komuś krzywdę i tego żałujesz to wybacz to sobie, przeproś w myślach tą osobę, jeśli możesz to zrób to naprawdę. I wybacz to sobie wiedząc, że w przyszłości już postąpisz inaczej. Popełniamy różne błędy. Jesteśmy w naszym życiu w różnych okolicznościach, a nasz umysł działa tak, żeby robić wszystko aby chronić nasze życie, nasze położenie. Więc czasem podpowiada nam, aby postępować w nieładny sposób i czasem tak postąpimy, bo po prostu się boimy o siebie o swoją sytuację i to jest nasza forma obrony naszego życia, godności, twarzy. Wiemy, że nie postępujemy ok, ale w danym momenice nie wiemy jak inaczej to zrobić. Więc wyciągnij z tego wnioski i wybacz to sobie. Noszenie głębokiej urazy do innych, ale także albo nawet przede wszystkim do siebie powoduje właśnie więcej zmarszczek.

A uraza do innych? Złość na nich? Smutek z ich powodu? No cóż… oni pewnie dawno już o tym co zrobili zapomnieli, albo nawet nigdy nie mieli świadomości, że Cię tak bardzo zranili. To tylko gnębi latami Ciebie. Zrób sobie przysługę i odpuść im. Wybaczyć nie znaczy zapomnieć. Nikt nie każe Ci zapominać ani godzić się na to, aby dana trudna sytuacja, która być może nadal trwa w Twoim życiu i Cię męczy, była wciąż akceptowana. Masz prawo zakończyć pewne relacje jeśli Ci nie służą, skończyć pewne sytuacje i zmienić swoje położenie. I możesz doskonale pamiętać co zaszło. Jednak pamiętać nie znaczy nosić urazy. Po prostu naprostuj różne sytuacje tak, aby się dobrze czuć we własnym życiu i wybacz tym osobom, które ewentualnie nie traktowały Cię tak jak byś chciała aby Cię traktowano. Niech one sobie idą dalej swoją drogą, a Ty sobie idź swoją będąc szczęśliwą osobą.

 

 

checked-checkbox-512 Ćwicz myślenie o niczym. Czyli koncentracje.

jak poznyc sie zmarszczek kolo oczuPolecam książkę „Sekret Milionera”, gdzie właśnie jest motyw o koncentrowaniu się na sercu róży. Koncentracja, czyli niedopuszczanie żadnych innych myśli do siebie jak tylko jedną, to bardzo trudna rzecz, ale bardzo pomaga w życiu. Zacznij to praktykować. Zapal świeczkę patrz się na jej płomień i myśl tylko o tym palącym się płomieniu, ewentulanie o swoim oddechu i wydechu, lub biciu swojego serca i o niczym innym. Im dłużej taki stan umiesz utrzymać tym lepiej dla Ciebie.

 

 

checked-checkbox-512 Myśl o sobie dobrze. Doceniaj się w myślach.

jak pozbyc sie zmarszcek kolo oczu mysl o sobie dobrzeKto ma Cię docenić jak nie Ty sama siebie najpierw? Jeśli nikt Cię nie docenia to sama się doceń 🙂 Tego nikt nie może Ci zabronić. Nikt nie może zabronić Ci się dorze czuć.  Więc czuj się dobrze jak najczęściej.

Ja kupiłam sobie taki notesik i na lewej kartce opisuję po jednej sytuacji ze swojej przeszłości, w której czułam się silna, piękna, mądra, pewna sibie, duma z siebie, bogata, wesoła, szczęśliwa, radosna, spokojna, kochana… po prostu przypominam sobie te różne sytuacje z mojego życia, czasem bardzo odległe, nawet z podstawówki i w jednym zdaniu notuj wspomnienia jak odmlodic okolice oczy=u kurze lapkipiszę o nich w tym notesie po lewej stronie.
A po prawej stronie piszę datę i trzy rzeczy, za które jestem wdzięczna każdego dnia z rana. Wtedy gdy dopada mnie jakaś ciężka sytuacja, gdy brakuje mi na coś sił, gdy łzy lecą po policzkach, wtedy otwieram sobie ten notes i mam gotowe wspomnienia, gotową listę rzeczy, za które jestem wdzięczna, czytam to i uświadamiam sobie, że ze wszstkim dam radę i że to co się dzieje jest przejściowe i chwilowe, że czekają mnie jeszcze piękne, wesołe, wspanaiłe chwile.

Notuj te piękne wspomnienia, ponieważ nasz umysł przyzwyczaił się głównie pamiętać i napiętnować to co smutne, trudne, ciężkie, męczące…. a gdzieś zapominamy o tym co nam wspaniałego się przytrafiło, o tym gdy byliśmy z siebie dumni…. dlatego zanotuj każdą taką chwilę, którą sobie przypomnisz i wracaj do tego notesu, aby przywołać te uczucia i utrwalić te momenty w swojej pamięci.

 

 

 

 

Składnik 3 :: ćwiczenia

 

checked-checkbox-512 Codziennie 5 minut głupich min do lustra

cwiczenie glupich min jak pozbyc sie marszczek kolo oczuByć może słyszałaś o gimnastyce twarzy. Mam nawet taką książkę autorstwa Catherine Pez pt.”Gimnastyka twarzy”. Polecam gorąco, fajnie jest opracowana. Agnieszka w swojej książce też pokazuje ćwiczenia na twarz. I to wszystko jest bardzo fajne, tylko jak dla mnie NUDNE! Najpierw trzeba to wszystko przeczytać, potem zapamiętać co jak robić, a potem robić.

Ja wymyśliłam coś innego. Po prostu robię do lustra głupie miny. Robię to po nałożeniu na twarz kolagenu, wklepując do w moją cerę (kolagen trzeba w specjalny sposób używać). I w tym czasie robę sobie głupie miny. 

Poczytałam o tych ćwiczeniach twarzy i wykonywałam je jakiś czas i zauważyłam, że chodzi o napinanie i rozluźnianie pewnych partii mięśni, których raczej nie mamy w nawyku napinać w normalnym funkcjonowaniu.

To też zgadzałoby się, że osoby zwariowane, tak zwane świrusy 🙂 z dystansem do siebie, które się często śmieją i głupie miny robią oni długo dobrze wyglądają. No tak, bo oni napinają swoją twarz dużo częściej niż zwykły ponury człowiek.

Zatem ja nie umiałam się przekonać do konkretnych ćwiczeń i trzymać się tego jakoś kurczowo. Bo jak przestałam je robić np. na 2 tygodnie to już zapomniałam jakie dokładnie ćwiczenia trzeba robić, jak je robić i odpuszczałam. Nie chciało mi się ciągle na nowo siedzieć w łazience z kiążką i instrukcją. Za dużo czasu to mi pochłaniało.

Za to robienie głupich min do lustra z rana, ale takich na prawdę głupich : D : D, które napinają mnóstwo różnych partii mięśni twarzy (skronie, czoło, nos, policzki, brodę, okolice oczu, szyję) pełni dwie funkcje. Pierwsza to właśnie funkcja gimnastyki owych mięśni, a druga to funkcja rozbawienia się na początek dnia, budowanie dystansu do siebie, bo patrząc na siebie z tymi głupimi minami to naprawdę trzeba mieć do siebie dystans 😀

Ta forma jest dla mnie przyjemna, bawi mnie i nie nudzi, bo miny mogę wymyślać jakie chcę. Ważne, żeby starać się napinać różne mięśnie twarzy i aby robić to przez 5 minut każdego dnia.

Gdyby to jednak Cię nie przekonało do robienia takiej krótkiej, wesołej gimnastyki twarzy, to zacytuję tu jeszcze Agnieszkę z jej ksiązki z fragmentu odnośnie wykonywania ćwiczeń:

„Joga twarzy jest tym dla jej owalu,
czym regularna gimnastyka dla ciała.
Regularnie uprawiana zastąpi wszystkie
wizyty u lekarzy medycyny estetycznej.
To prosty zabieg odmładzający i zastępujący
lifting…..

ROZWIŃ, czytaj dalej fragment książki...

Darmowy i bezpieczny. Łączy w sobie
techniki zaczerpnięte z jogi i ajuwerdy,
poprawiając krążenie, niwelując sińce
pod oczami, wygładzając zmarszczki
i eliminując zastoje limfy. Usuwa stres
i zmęczenie. Ma na celu przywrócenie
skórze twarzy blasku, poprawienie
krążenia krwi, reitalizację, eliminację toksyn,
wygładzenie i profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Jeśli masz ważną imprezę, a za Tobą
ciężki tydzień, masaż twarzy
i joga twarzy zniwelują widoczne
oznaki zmęczenia.

W twarzy mamy 50 mięśni,
a dzięki jodze pracujemy nimi,
łgodząc napięcie na najbardziej
problematycznych partiach: na czole,
oczach, policzkach, ustach, podbródku i szyi.
To najskuteczniejsza metoda pozwalająca
cieszyć się pięknym owalem jak najdłużej.”

 

Jeśli nie masz pomysłu na swoje głupie miny, które poruszą odpowiednie partie mięśni twarzy, to polecam książkę Agnieszki tam znajdziesz 7 konkretnych ćwiczeń.

 

 

Składnik 4 :: kosmetyki, pielęgnacja

 

checked-checkbox-512 Zimna, lodowata woda z rana.

zimny prysznic jak odmlodzic cere zmarszczki przy oczach kurze łapkiTaka woda powoduje lepsze krążenie, a to wpływa na lepszą kondycję naszej cery. Rano możesz przetrzeć swoją twarz kostkami lodu, lub wziąć zimny prysznic na całe ciało z uwględnieniem twarzy. Taki prysznic jest też dobry na stres. Niweluje go. Ja wykonuję taki prysznic każdego ranka.

Najwspanialsze jest uczucie gdy wychodzę spod takiego lodowatego prysznicu i czuję jak ciepło mojego ciała ogrzewa je od środka. To trzeba poczć 😀 świetne uczucie. Jeśli chcesz spróbować to zacznij od polania stóp, łydek ud.. od dołu do góry.

 

Jak ja to robię?

Oblewam nogi lodowatą wodą i jak już ciało nóg się przyzwyczai to w tym czasie czuję jak w moim ciele stygnie krew, jak staje się zimniejsza, to trwa dosłowie minutę dwie i całe ciało czuję, że robi się chłodniejsze.

Więc gdy do serca dojdzie już ta ochłodzona krew z nóg i już kraży ona w całym moim ciele to wtedy dopiero oblewam sobie tłów i na końcu twarz. Wychodzę rześka i radosna 😀 Taki prysznic trwa 5 minut.

 

 

checked-checkbox-512 Kremy jak najbardziej naturalne.

Drogeryjne drogie kremy wcale nie zawsze są dobre na dłuższą metę. Jeśli stosujesz kremy, które są napakowane różnymi dziwnymi chemicznymi środkami, to może to wyrządzić więcej szkody w późnym wieku.

Poznałam jedną Panią, która była u mnie na zabiegu kolagenowym i opowiadała o kobiecie po 60-tce, która miała bardzo mocno zniszczoną twarz. Wyglądała na 80 lat. Pozwała do sądu koncern produkujący kremy, które stosowała od lat. Sprawa działa się w USA. Ta Pani, która do mnie przyszła mieszkała w Stanach kilkanaście lat i znała tą kobietę. O podobnych przypadkach już wcześniej też słyszałam.

Agnieszka odnośnie stosowania kremów pisze w swojej książce:

 

 

„Ja sama używam kremów
jak najbardziej naturalnych,
bo widzę, że są najskuteczniejsze.


Nie uznaję drogich drogeryjnych
kremów, od kiedy zobaczyłam
wyniki badań ich skuteczności
przeprowadzonych przez naukowców.”

 

pobrane (2)No i to by się też potwierdziło na mnie, choć znowu to stosowaam nieświadomie. Mianowicie, przez większość życia moim podstawowym kremem był krem NIVEA. Ten tradycyjny. Bo te wynalazki soft i inne pod oczy Q10 itd… co prawda kupiłam je, ale tylko raz po jednym egzemplażu i po zastosowaniu zawsze miałam jakieś problemy. Czułam, że te kremy mi nie służą i ostatecznie zawsze wracałam do nivea oraz OLIWKI dla dzieci BAMBINO.

No ale lata lecą i zauważałam zmarszczki. Mimo, że ludzie mi odejmowali lat, to ja wiedziałam, że trzeba coś robić ze skórą, aby
trzymać ją w dobrej kondycji. Po 30tce już trzeba coś zacząć robić! Dlatego szukałam zawsze jakiegoś kremu pod oczy, na kurze łapki. Ale zawsze byłam niezadowolona bo miałam jakieś:

uczulenia,
uczucie wysuszenia skóry,
napięcia,
podrażnienia.


zabieg kolagenowy na twarzNa szczęście poznałam czysty kolagen, kóry nakładam na mokra cerę + gdy wchłonie się w skórę (jakieś 3-5 minut) nakładam naturalny krem kolagenowy na noc lub na dzień. Mam jeszcze specjalne serum kolagenowe pod oczy z witaminą A+E oraz serum w kremie na okolice oczu.

Kosmetyki te są całkowicie naturalne, bez żadnych chemicznych substancji i moja skóra to potwierdza, ponieważ to pierwsze kosmetyki po kremie Nivea, które nie powodują żadnych podrażnień i innych dziwnych objawów na mojej cerze. Jestem  z nich bardzo zadowolona i dlatego serdecznie polecam każdej kobiecie.

U siebie w domu organizuję pokazy, gdzie kobiety przychodzą i mogą spróbować tych kuracji kolagenowych zupełnie bezpłatnie, aby się przekonać jak są wyśmienite.

Warto zainwestować w te kosmetyki (a w zasadzie w siebie w swoją urodę i zdrowie) są bardzo wydajne. Ja zakupiłam je w październiku jest styczeń, a nadal je mam i w dodatku dziele się nimi na pokazach. Zatem jakby policzyć cenę na miesiąc, to:

są one tańsze niż te w drogeriach,
a dużo lepsze,
naturalne,
bezpieczne
i SKUTECZNE!

Zapraszam do mnie na poznanie tych kosmetyków jeśli jesteś z okolic Łomży (gdzie obecnie mieszkam), chyba że się już zdążę wyprowadzić bo dość często to robię 🙂 to napisz do mnie dowiedz się gdzie mieszkam i wpadaj na herbatę : )

poznaj naturalne produkty kolagenowe reklama

witamina c naturalnaZanim jednak dowiedziałam się i poznałam klagen, byłam u kosmetyczek na różnych masażach i zabiegach odmładzających oczy. Tam kosmetyczki mówiły mi, abym zażywała witaminę C codziennie, żebym sobie Rutinoscorbin kupiła choćby nawet i codziennie zażywała. Tak też zrobiłam. Najpierw kupiłam sobie Rutinoscorbin, potem kupiłam sobie witaminę C w proszku, ale okazała się sztuczna syntetyczna, no i teraz mam witaminę C naturalną.

Firma, w której kupuję swój eliksir młodości – kolagen naturalny – ma w ofercie także właśnie witaminę C, gdyż okazuje się, że kolagen w naszej skórze nie wytworzy się bez tej witaminy. Więc to obowiązek zażywać witaminę C. Zacznij choćby od tego! Żeby Twoja cera wogóle mogła zacząć się regenerować. Więc teraz już wiem, że kosmetyczki doradzały mi z tą witaminą C całkowicie słusznie.

PAMIĘTAJ ! Przytaczałam już wcześniej cyctat z książki Agnieszki o tym, że kolagen bez witaminy C się nie może wyprodukować w naszej skórze.

KUP Naturalną Witaminę C  >>>TUTAJ <<<

 

 

Być może zainteresowałam Cię tymi naturalnymi kosmetykami. Tutaj masz katalog KOLAGENOWY w formie elektronicznej. A jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu.

katalog kolagenowy jak odmlodzic oczy kurze lapki

 

 

checked-checkbox-512 Wieczorny masaż twarzy naturalnym olejkiem.

olejek z pestek winogron zmarszczki kolo oczu kurze lapkiO olejkach słyszałam jakiś czas temu i w tym temacie też intuicyjnie od lat działałam. Bo stosowałam po prostu zwykłą oliwkę dla dzieci : D

Teraz kupuję sobie olejek z pestek winogron, bardzo dobry właśnie na okolice oczu. Masaż fajnie jak wykonuje druga osoba, ale możesz sobie robić go samodzielnie. Zajmuje 5 minut.

Jest wiele informacji na ten temat w Internecie na przykład tutaj kliknij. Masaż wykonuj wieczorem. Jest niesamowicie rozluźniający, łagodzący, przyjemny hmmmmmmmm 🙂 

 

 

~*~

Podsatwowe zasady, czyli środowisko, w którym owe składniki należy ze sobą zmieszać.

Myślę, że to oczywiste, no ale jednak napiszę żeby nie było : )

1 :: Oczywiście przstań truć swój organizm papierosami i alkoholem o narkotkach nie muszę wspominać chyba.

Wiadomo wszysto w granicach rozsadku. Mnie zdarzyło się zapalić i napić, a nawet opić 😀 ale to są sytuacje bardzo sporadyczne raz na rok albo lepiej. Wiadomo, że od tego jednego razu na jakiś dłuższy czas nie zawali się świat. Mimo wszystko za każdym razem odczuwałam, że mój organizm odchorowywał to przez nawet 2 tygodnie. Chwila zabawy a potem długie konsekwencje. Dlatego teraz mam zasady, że jeśli alkohol to tylko piwo w nieznacznych ilościach lub wino albo lepszy alkohol jak wisky. Wódka to najgorsze co możesz zrobić dla swojego ciała.

2 :: Skończ z przekleństwami.

Obejrzyj wideo na YT filmy o badaniach wody prowadzonych od wielu lat przez japońskiego naukowca Masaru Emoto. Jest tam udowodnione jak negatywne słowa zmieniają strukturę wody. A skoro ludzkie ciało składa się głównie z wody, to zmieniają również strukturę ludzkiego ciała.

„Woda poddawana wpływowi „dobrych” słów zamarzała tworząc przepiękne struktury krystaliczne, natomiast woda, którą poddano działaniu „złych” słów zamarzała tworząc struktury pełne bałaganu i nieuporządkowania.”

https://www.eioba.pl/a/33nl/co-wykazaly-doswiadczenia-masaru-emoto-i-nie-tylko-jego

Wypowiadając negatywne słowa, przekleństwa robisz sobie krzywdę i zmarszczki. Inna sprawa to taka, że w oczach mężczyzn tracisz na wartości jako kobieta gdy usłyszą od Ciebei jakiekolwiek przekleństwo. Możesz w to wierzyć lub nie, ale tak po prostu jest. Zaczynają Cie traktować bardziej jak kumpla niż jak kobietę. Mnie sdarzało się klnąć i to był nawet taki moment, że nagminnie.  Pewnego dnia postanowiłam, że przestaję klnąć i przestałam to robić. Poważnie lepiej się czuję od tego momentu. To ma duże znaczenie. Nie wierz mi tylko to sprawdź na przestrzeni jakiś 3 miesięcy.

 

 

POBIERZ CHECK LISTĘ

jak sie odmłodzić jak pozyc się zmarszczek koło oczu kurze łapkiPowyżej dość szczegółowo opisałam wszystkie Składniki Młodego Wyglądu. Warto to przeczytać, ale też gdy już się z tym zapoznasz, to warto wdrożyć w działania te kwestie. Dlatego przygotowałam dla Ciebie w formie do wydruku listę wszystkich tych rzeczy już bez opisów. Kliknij obok w obrazek zapisz u siebie na dysku komputera i wydrukuj to sobie, a następnie odhaczaj wszystko co zastosujesz.

POBIERZ TUTAJ

 

Jak wprowadzić te wszystkie zmiany w swoim życiu?

Mnie pomagają rytuały. Mam rytuał poranny i wieczorny. Poranny rytuał wygląda tak:

 

PORANNY RYTUAŁ

✦ wstaję od razu jak zadzwoni budzik ✦ toaleta ✦ idę się napić wody z miodem i witaminą C ✦ ubieram się i idę na 15 minutowy spacer (zamierzam zmienić na bieg) ✦ wracam i biorę zimny prysznic ✦ wklepuje sobie kolagen na mokre niewytarte ciało ✦ robię głupie miny podczas wklepywania ✦ idę napić się zielonego soku ✦ włączam sobie na YT coś pozytywnego do odsłuchania ✦ czytam 30 min książkę ✦ patrzę na plan dnia analizuję

 

I takim sposobem załatwiam kilka rzeczy od razu z rana. Najtrudniej było mi zmienić sposób żywienia, bo nie miałam nawyków kupowania tylu różnych rzeczy, które to wymaga. Ale udało się. W kalendarzu zaznaczam kiedy robiłam sobie maseczkę i kiedy będę robiła ją znowu. A wieczorem:

 

WIECZORNY RYTUAŁ

✦ szykuję sobie łyżkę miodu w wodzie na rano ✦ planuję następny dzień ✦ przed snem smaruję się olejkiem i witaminą C w płynie i robię sobie masaż 5 minut

 

🙂 i tyle … dużo czasu to nie zajmuje. Kwestia organizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy ten artykuł Ci pomógł w czymś? Masz może swoje doświadczenia, chcesz coś dodać albo skomentować? Napisz o tym 🙂 Dziękuję

subskrybuj kanal na YT 10 lat mlodsza kolagen zabieg lomza

 

error: Content is protected !!
Share This