13010776_1114984771877262_815353892237438001_n

Po pierwsze ja nie jestem doradcą, moja firma w anglii jest prowadzona przez fachowców, a to co tu piszę, piszę na tak zwany „chłopski rozum” z mojego subiektywnego punktu widzenia. Dlatego wszystko co tu przeczytasz zweryfikuj.

Praca w Domu. Wiele osób o niej marzy. Wyobrażają sobie jak to jest nie musieć rano wstawać na dźwięk budzika, ubierać  się w pośpiechu i jeść śniadanie, a potem czy słońce czy deszcz….

…. lecieć na autobus, pociąg czy parking do samochodu i gnać, żeby zdążyć na czas do firmy… Firmy, której nie są właścicielem, ale związali się z nią i często uniezależnili od niej. To ona jest ich żywicielem, wydaje im się, że bez niej zginą.

No więc jedyne co robią to sobie marzą… o ile marzą. Ci, który marzą, to już osiągnęli sukces, bo większość narzeka na to, że musi to wszystko robić, a nawet nie powalają sobie poprostu pomarzyć, że możnabyłoby inaczej.

Wiec Ci który marzą, są juz o krok dalej. Jednak często na marzeniach się kończy. Marzenei, które nie ma planu działania oraz wyznaczonej daty realiacji go, jest mrzonką. Najpewniej nigdy się nie spełni.

Zatem jest jeszcze kolejna grupa osób. Ci którzy marzą i…. zastanawiają się jak to zrobić oraz kiedy mogliby tak właśnie funkcjonować, żeby pracować sobie w domu.

I dla tej grupy osób piszę dzisiaj ten wpis : )

Gdy zaczynamy na poważnie o tym mysleć, pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Skupię sie dzisiaj na jednym z nich – Czy Trzeba Mieć Firmę?

Spółka w Anglii – Chcesz więcej informacji ?

wiecej info

 

Odpowiedź jest ciekawa bo:

Gdy zaczynasz nie musisz zakładać firmy. Gdyż zanim zaczniez cokolwiek zarabiać w ebiznesie, to najpierw minie jakiś czas, zanim poznasz narzędzia, wymyślisz jakiś swój pomysł na to jak zarabiać i na czym. Najpierw się trzeba nauczyć. Ten biznes wygląda tak, że na początku jest sporo nauki, a zarobki bardzo niewielkie, o ile wogóle jakieś. Jednak gdy się nauczysz to Twoje zarobki szybko rosną. I jesteś w stanie je ciągle podnosić.

Ten biznes możesz rozwijać bez zakłdania firmy na samym początku. Co jest niemożliwe w przypadku firmy tradycyjnej. No bo jak otworzysz sklep z ciuchami bez kupowania ciuchów, bez wynajęcia pomieszczenia, no i jak się rozliczysz z dostawcami jeśli nie masz firmy? Nie da rady. W ebiznesie zaczynasz działania poprzez zbieranie listy adresowej co nie wymaga od Ciebie zakładania firmy.

A samo zbieranie listy nie przynosi Ci jeszcze żadnych dochodów. Potem uczysz się sprzedawać tej liście jakies produkty. Najczęściej zaczyna się od obcych produktów jakieś obce kursy, ebooki itd. Wtedy tez jeszcze nie zarabiasz. Bo polecając obce produkty, to działasz w progrmch partnerskich, więc każda Twoja prowizja za sprzedaż najpierw jest zbierana wirtualnie, gdzień na jakimś Twoim partnerskim koncie w panelu zarządzania tego porgramu partnerskiego.

Tam możesz sprawdzić ile już zgromadziłes pieniędzy i jaką kwotę możesz sobie wypłacć na konto bankowe. Dopóki nie wypłacisz sobie tych pieniędzy na konto bankowe, to nie jest Twój dochód.

No i nawet jesli zdarzy się sytuacja, ze wypłacasz zgromadzone środki, to jeśli ten dochód jest narazie nieregularny 2, 3 razy w roku i niewielki jakieś 100, 200, 500 zł. To również nie masz obowiązku zakładania firmy. Po prostu rozliczasz się z tego w picie rocznym jako dochód dodatkowy i tyle. Firmę potrzebujesz mieć, gdy Twoje dochody stają się regularne.

Miesiąc w miesiąc zaczynasz przelewać sobie zgromadzone środki z progamów partnerskich na swoje konto, albo zaczynasz sprzedawać jakieś swoje kursy czy ebooki a ludzie wpłacają Ci za to pieniądze bezpośrednio na konto bankowe. Bo jeśli płacą Ci np. poprzez tPay, Przelewy24 czy inny procesor płatniczy, to wtedy to też nie jest jeszcze Twój dochód.

Bo pieniądze są zgromaczone tam, na tym procesorze, w formie wirtualnej. Dopóki nie zlecisz wypłaty tych środków na swoje konto bankowe, to nie jest Twój dochód! Zatem gdy masz dochody ze sprzedazy jakiś ebooków, kursów itd… na swoim koncie bankowym regularnie, to wtedy trzeba załozyć działalnośc gospodarczą. No ale wtedy, masz już pzrecież stały dochód i wiesz o tym, już umiesz to robić, więc założenie firmy się nawet opłaca i jest zalecane !

I możesz wtedy założyć polską firmę:

  • działalnośc jednoosobową
  • spółkę

Ale możesz też założyć firmę gdzieś indziej na świecie oraz na terenie Unii Europejskiej, np w Anglii. I ja wybrałam tą właśnie opcję. Jako, ze praca w Internecie to praca na całym świecie to mogę to spokojnie zrobić.

W biznesie tradycyjnym najczęściej firma działa tylko na terenie danego miasta, województwa lub państwa. Ja działam na terenie całego swiata. Na moich listach jest polonia angielska, francuska, amerykańska i z wielu innych krajów. Więc działając w Internecie działasz globalnie. Dlatego możesz otworzyć sobie firme gdziekolwiek.

Dlaczego Anglia? Nie.  Wróć! Może najpierw zadam pytanie: dlaczego SPÓŁKA a nie działaność jednoosobowa.

Otoż ze względów na korzyści jakie to ze sobą niesie.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jak sama nazwa wskazuje, zabezpiecza mój osobisty majątek. Nie odpowiadam bowiem za działalnośc spółki w takim samym stopniu jak w przypadku działaności jednoosobowej. Spółka ma osobowośc prawną. Czyli tak jakby była odrębną osobą, odrębnym bytem. spolka ltd

Ona działa i odpowiada za siebie. Nie ważne, ze ja ją stworzyłam. To tak jak z dzieckiem. Jesli masz dziecko no to Ty je stworzyłeś/łaś z partnerem. Ale dziecko ma swoją osobowość, swoje pomysły i działa po swojemu.

Nie wiesz do końca co w głowie Twojego dziecka siedzi, nie masz do tego wglądu. Jestes za to dziecko odpowiedzilana/ny tylko w pewien sposób, gdyby dziecko zamordowało kogoś to Ty nie będziesz siedzieć na ławie oskarżonych w sądzie, to nie Ty będziesz mieć proces sądowy i w końcu nie Ty pójdziesz do więzienia za ten czyn tylko to dziecko za wszystko odpowie i pójdzie do poprawczaka.

Tak samo jest ze spółką. Jestes odpowiedzialny tylko w pewnym zakresie za to co robi spółka. I jak spólka np nie wywiąze się z jakiegoś kontraktu z klientem, to odpowiada za to spółka a nie Ty. Do sądu wtedy pozywa się spółkę, a nie Ciebie.

Jest to zabezpieczenie swoich interesów, gdyż znam wiele historii, gdzie przedsiębiorcy wpakowali się w biznes i np zmieniło sie prawo i okazało się, że musieli ponosić dużo większe koszta tego bzinesu niż to było wcześniej. Przez to nie byli w stanie. Firma upadała a tym samym oni tracili domy, samochody itd… bo nie mieli spółki. Gdyby mieli spółkę, to spółka co najwyżej mogłaby stracic swój majątek, a ich prywatny majątek zostałby nietknięty.

sposob na komornikaNo i działa to też w druga stronę. Jeśli Ty z kolei masz jakieś problemy finansowe np. komornika, to spółce nic do tego, to Twoje sprawy a nie spółki. Dzieki czemu np Twoja spółka może zarabiać miliony, a Ty prywatnie możesz mieć komornika za np niezapłacony rachunek.

I Komornik nie ma prawa wejść na konto spółki, żeby zabrać pieniądze mimo, ze Ty możesz tymi pieniędzmi dysponowac jako właściciel i udziałowiec spółki. Możesz mieszkać np w luksusowym domu i jeździć luksusowym samochodem, które nie będą Twoją własnością tylko własnością spółki. I wtedy komornik nic nie może Ci zabrać.

Bo to Ty masz niezapłacone rachunki i to są Twoje problemy a nie spółki, więc nikt nie ma prawa zabrać ani jednego grosza spółce z powodu Twoich długów : D mimo, że to Ty jesteś właścicielem i 100% jedynym udziałowcem tej spółki.

Czaisz? : D Ty i spółka to dwie osobne osoby. Ale Ty jako właściciel spółki, udziałowiec, prezes możesz w 100% decydować o tym co robi spółka i zarzadzać i dysponować jej majątkiem. Możesz iść na obiad do restauracji i zapłacić pieniędzmi spółki za ten obiad. Spółka płaci a nie Ty.

Możesz wynajmować mieszkanie i płacić za to pieniędzmi spółki, a nie swoimi, to spółka wynajmuje mieszkanie dla Ciebie, a nie Ty je wynajmujesz. Spółka kupi Ci samochód. Spółka kupi ci garniktur i sukienki. Spółka zapłaci za Twoje szkoenia i wyjazdy. Wszystkiego tego używasz i dyponujesz pieniędzmi spółki a prywatnie możesz być zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny : D i komornik może Ci podskoczyć co najwyżej. Nic nie masz. Nic nie może Ci zabrać. Fajne prawda? : D

Ja mam jeszcze z przeszłości na prawdę dużo długów. I dla mnie spółka to wybawienie, w końcu nie muszę się zastanawiać, kiedy komornik mi konto zajmie, bo po prostu nie może wejść na konto mojej spółki : D

Mając działalność jednoosobową… jesteś ugotowany. Długi takiej firmy są długami Twoimi a Twoje długi sa długami firmy. Nie zapłacisz prywatnego rachunku za gaz, to komornik wejdzie na konto Twojej jednoosobowej działaności i zabierze Ci kase. Przez co Twoja firma nie ma środków na rozwijanie się i pada. 

Moim zdaniem Jednoosobowa działalność to najgorsze rozwiązanie. Ty i firma wtedy stanowicie jedność. Komornika nie obchodzi czy ta kasa to kasa firmowa czy Twoja, dla niego to wszystko jedno. Za Twoje długi Komornik może zabrać Ci wszystko z firmy i spowodować totalny upadek. W takim układzie nie masz żadnego bezpieczeństwa działania.

Mało tego, gdybys miał jakieś długi z przeszłości, ale wpadasz na super bines i postanawiasz założyć firmę jednoosobową, to nie ważne, ze Twoje długi były z przeszłości, zanim firma jeszcze powstała. Komornik i tak może wejść i zabrać  Ci wszystko z firmy komputery, sprzęty, pieniądze nawet długopisy, wszystko.

Z kolei, jesli Twoja firma popadnie w tarapaty finansowe, to Ty za to w 100% odpowiadasz i możesz stracić cały swoj prywatny majątek. Nawet ten, który gromadziłes zanim wogóle firma zaczęła istnieć. Zabiorą Ci samochód, dom, ziemię, meble, wszystko. Tylko dlatego, że Twoja firma podpisała bardzo niekorzystny kontrakt, czego na początku zwyczajnie nie przewidziałeś.

A więc ograniczona odpowiedzialność i rozdzielność osobowa i prawna (ja to ja, spółka to spółka) to jest podstawowy powód, dla którego wybrałam spółkę. Bo teraz spólka może zarabiać i rozwijać się, a ja  nie muszę się martwić, że komornik zabierze cały dochód firmy tylko dlatego, że ja kiedyś w przeszłości narobiłam długów, które mam do dziś.

Ja jestem w swojej spółce Dyrektorem i spółka płaci mi pensję, na moje prywatne konto, za wykonywaną pracę Dyrektora : D I co najwyżej komornik, może mi wejść na to moje prywatne konto i tylko na ten dochód. A nie na dochód spółki. Z tym, że jeśli moja pensja wpływa na angielskie konto, no to i tak mi nie jest w stanie polski komornik tam wejść. 

Czy Tobie to się podoba tak samo jak mi? : D bo ja jestem zachwycona tym rozwiązaniem !

 

zusKolejny powód to ZUS : D !!! Czy wiesz, ze mając spółke z o.o nie musisz płacić ZUSu? : D  W polsce jest jakieś obwarowanie, że jeśli się zakłada spółkę z o.o. samemu, jest się jedynym udziałowcem, to wtedy tzreba płacić ZUS. Wiec wystarczy do spółki wziąć, męża, żon,ę, mamę, tatę…. i już nie płacisz ZUSU, wspólnik też nie.

Ja mam spółkę w Anglii z o.o. czyli u nich sie to nazywa LTD. Nie płacę polskiego ZUSu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa : D przecież ja i tak emerytury mieć nie będę. A szpitale i lekarza opłacam prywatnie, na pakietach medycznych, który kosztuje mnie 59 zł/mc i mam GENIALNĄ opiekę zdrowotną. Do specjalisty nie czekam miesiącami, tylko umawiam wizytę i co najwyżej kilka dni czekam. 

W Polsce miesiąc w miesiac, nie ważne, czy Twoja firma zarobiła jakąś kasę czy nie, bulisz ZUSu ok 400zł jak masz znizkę, a jak nie to 1300zł … miło prawda? : D…. i oczywiście w zyciu tych pieniedzy nie zobaczysz na oczy spowrotem. Szczególnie jeśli masz mniej niż 40 lat. Chyba sobie zdajesz z tego sprawę, że dla osób poniżej tego wieku nie będzie żadnych emerytur. Albo jakies groszowe w wysokości 100 zł.

Policzmy rocznie: 400 zł (ten ZUS ze zniżką policzę) x 12 miesięcy = 4800 zł rocznie….

 

Kiedyś myślałam, że aby mieć spółkę, trzeba mieć jakiegoś wspólnika…. a tu akurat nazwa błędne skojarzenie nasuwa. Okazuje się, że aby założyć spółkę z o.o. nie trzeba mieć żadnego wspólnika. Samemu można założyć taką spółkę i wtedy jest się jedynym udziałowcem, ma się 100% udziałów.

Podatki ! Kolejny aspekt.

Z resztą, czy zauważyłeś, ze bogaci nie mają jednoosobowych działaności tylko same spółki i holdingi? Czy to nie zastanawiające? Wniosek jest prosty > to musi sie im opłacać. I tak jest. To jest bezpieczne.

Uważam, ze tylko osoby z pochodzenia biedne, które nie miały żadnych wzorców, osoby nieświadome, raczkujące, początkujące zakładają jednoosobową działalnośc gospodarczą. No i ja nie byłam wyjątkiem.

Też tak zaczęłam. Właśnie dlatego, ze wtedy nie wiedziałam, ze mozna inaczej. Wydawało mi się, ze spółkę z o.o to tylko jakieś mega duże firmy mogą założyć. Wydawało mi się to nieosiągalne. Nawet się nad tym nie zastanawiałam. Nawet nie rozważałam takiej opcji. To było dla mnie wtedy oczywiste, że spółka z o.o. jest nie na moje możliwości. Nic na ten temat nie wiedziałam, a od razu to odrzuciłam. Bez astanawiania się. Oczywistym był fakt, ze nalezy założyć jednoosobową działalnośc gospodarczą, bo tak robią wszyscy : )

Na szczęście, obudziłam się gdy mój wewnętrzny głos wrzeszczał
– Włącz myślenie, zamiast robić tak jak wszyscy Aśka ! –

 

No i zmądrzałam. I wybrałam angielską spółkę LTD (odpowiednik polskiej z o.o.).

Dlaczego spółka w Anglii?
Ponieważ są najleszepsze warunki.

66574019Kwota wolna od podatku to ponad 50 tys zł na rok, w Polsce kwota wolna od podatku to ok 3 tyś zł. Czyli jesli Twoja firma zarobi więcej iż 3 tyś zł rocznie, to Ty musisz zapłacić od tego podatek. Chyba liniowy 19% jest.

Więc wiadomo, ze zarobisz więcej niż te marne 3 tyś rocznie. Więc, zróbmy szybką symulację… policzmy, ze Twoja firma zarabiałaby 3 tyś miesięcznie (to raczej nie jest wielki majątek, prawda?) więc to jest rocznie 36 tyś. Zatem zapłacisz od tego podatek dochodowy 18% w wysokości 6480 zł !

czyli, 36 000 zł – 6 480 zł = 29 520 zł
tyle masz w kieszeni tak naprawdę po roku zarabiania kasy w swojej firmie.

A firma w anglii może generować dochód na poziomie 4100 zł miesięcznie, wtedy nie przekroczę rocznego dochodu 50 tyś i mój podatek do zapłacenia to 0 zł ZERO !!!!! Czyli całe 50 tys zostaje w mojej kieszeni. A nawet jeśli przekroczę ten dochód to płace i tak mniejszy podatek niż w Polsce, bo chyba 8%, ale pewna nie jestem.

A wiec w Polsce na samym podatku i ZUSie masz rocznych kosztów swojej firmy minimum

4800 zł ZUS + 6480 zł podatek dochodowy = 11 280 zł.

Przy założeniu, ze masz zniżkę na ZUS i że Twoja firma nie zarabia więcej niż 3 tyś miesięcznie. Bo jak więcej to masz większe koszty. W Anglii moje koszty nadal ZERO ! wynoszą : D

 

Dalej pytasz po co mi spółka w Anglii, ok, więc kolejne rzeczy:

Bardzo proste rozliczenia i brak terminów rozliczeń. Jedyny termin to rozliczenie roczne, które trzeba zrobić do kwietnia. W Polsce, CO MIESIAC kolejki przedsiębiorców ustawiają się w Urzędach Skarbowych, żeby składac jakieś durne papierki. Papierologia na każdym kroku.

Brak papierologii w Anglii. Np. żeby wypłacić sobie zapłatę za słóżbowy wyjazd swoim własnym prywatnym samochodem, czyli tak zwaną transportówkę, potrzebuję jedynie swoje własne oświadczenie, ze byłam tu i tu, kiedy i ile to jest kilometrów.

Oczywiście spisuje sobie to w zwykłym excellu, albo w wordzie, albo na kartce, gdzie chce. W takim wypadku wypłacam sobie z konta spółki pieniądze za taki przejazd i to liczac paliwo po stawkach angielskich. Nie potrzebuje żadnych rachunków ze stacji beznynowych, że tankowałam, ani dowodów na to, ze byłam tam gdzie twierdze, ze byłam. W Polsce – tona rachunków i kwitków.

Bo w Polsce traktują człowieka od razu jak kłamczucha, kombinatora, oszusta. Więc wszystko trzeba udowadniać i stoisz człowieku z tymi kwitkami godzinami w tych kolejkach w Urzędzie Skarbowym. A spóźnij się jeden dzień z rozliczeniem to kare dostaniesz.

W Anglii, nie ma żadnych terminów. Oprócz jednego rocznego zeznania wszelkie inne rachunki choćmy z lutego moge sobie wpisać w marcu, kwietniu, albo listopadzie jesli mi sie podoba. Nikt tego nie pilnuje, sama mam sobie to pilnować. I nikt kar nie sypie jak z rekawa.

W Anglii, jeśli coś źle zrobisz, pomylisz się, spóźnisz to masz wezwanie i tam Ci POMAGAJĄ to naprawić, tłumaczą i naprawiaja z Tobą błąd i żadnych kar nie ma. A w Polsce… tylko czekają abyś o czymś zapomniał, żeby Ci wlepić mandat.

W Anglii nie ma czegoś takiego jak VAT. Dzieki czemu ja jak wypłacam pieniądze z programów partnerskich to wypłacam 100% tego co uzbierałam. Niestety osoby z Polską firmą mają potrącone od razu ten podatek VAT, nie wiem ile to teraz 23% chyba… Przykładowo, w jednym z programów mam uzbierane 370 punktów, 1 pkt to 1 zł, czyli mam 370 zł. I tyle wypłacam jako społka angielska.

Dopóki byłam jako osoba fizyczna (lub jako firma jednoosobowa, bo jak juz pisałam taka firma to to samo co Ty) to potrącali mi z tego 370 zł te 23% VAT więc wypłacali mi tylko 285 zł. Boli prawda? A pamiętaj, że od tego musisz jeszcze zapłacić podatek dochodowy 19%, czyli dostniesz 230zł z tych zarobionych Twoich 370zł ! … tak mają polscy partnerzy, a ja jako spółka angielska wypłacam całe 370zł : ) i nie płace żadnego VAT i podatku dochodowego.

Z każdego 1000 zł państwo Polskie zabiera Ci 230 zł VAT! Oraz 138 zł podatku dochodowgo czyli zostaje dla Ciebie 632zł. W Anglii nic nie zabierają i jakoś funkcjonują.

2016-04-19_20h34_06Koszt prowadzenia takiej spółki to 600 zł/mc. Ale czym że jest ten koszt w stosunku do kosztów jakie są w Polsce ZUS, podatek dochodowy i podatek VAT. Ja już w pierwszym miesiącu prowadzenia byłam na plusie, bo tyle zaoszczędziłam.

Wole zapłacić miesięcznie 600 zł za prowadzenie spółki niż bulić 1300 zł samego ZUS, a gdzie reszta? Płace 600 zł i mam luz bluz Ameryka… nie muszę chodzić do żadnych urzędów, nie musze pilnowac żadnych terminów i do tego nie mam żadnych innych kosztów 😀 Wygoda na maxa.

A do tego tak naprawdę wcale też nie płace nawet tych 600 zł. Tylko 5 zł. Bo tu tez jest program partnerski : ) Więc mnie porwadzenie spółki kosztuje tak na prawdę 5 zł : D

Spółka w Anglii – Chcesz więcej informacji ?

wiecej info

 

Możesz zapisać się na moją listę TUTAJ, żeby otrzymać te i inne informacje w temacie firma w Anglii.

Pod spodem możesz wypełnić formularz i zadać mi swoje pytanie:

Twoje Imię i nazwisko

Twój Adres email

Twój telefon

Twoje pytanie

 

Zapraszam też do przeczytania i obejrzenia moich wideo Sprawozdanie z otworzenia firmy w Anglii

Oczywiście, wszystko co tu przeczytłeś to moje subiektywne opinie, ja nie jestem ekspertem z tej dziedziny i nie doradzam nikomu co ma zrobić. Mówię po prostu co ja zrobiłam i jak to sobie organizuje i jakie mam z tego korzyści. Jeśli chcesz porady to idź do doradcy, który tym zajmuje się zawodowo. Ja mam takiego doradce właśnie w firmie, która obsługuje moją spółkę w Anglii. Jeśli chcesz kontakt do tego doradcy to wypełnij powyższy formularz.

 

Zapisz się na NEWSLETTER

dostaniesz maila o moich nowych materiałach

Share This